Kézi-BL: kétgólos előnnyel jön haza Párizsból a Veszprém

-

Idegenben nyerte meg a BL-negyeddöntő első felvonását az MKB-MVM Veszprém férfikézilabda-csapata, Nagy Lászlóék fordulatos meccsen verték a PSG-t.

A világ egyik leggazdagabb klubja pár napja két világklasszis leigazolásával hangolt a negyeddöntőre, a veszprémi hengerrel azonban nem tudott mit kezdeni az elején: a magyar csapat csaknem negyedóra elteltével már 9-4-re vezetett.  Császár és Vori beállításával azonban felpörgött a párizsi együttes, sorozatban négy gólt dobott, és ekkor már az MKB próbálta rendezni sorait. A 14-12-es hazai vezetéssel induló szünetben ez még nem teljesen sikerült: a szünet után eladott labdákból meglépett a PSG (17-14). Ám nem tört meg a Veszprém, és a csereként beállt Fazekas védéseinek is köszönhetően egyenlített.  A javuló védekezés jeleként labdákat lopott a magyar csapat, és a 49. percben 22-20-ra vezetett, ekkor időt kértek a franciák. Miközben a franciáknál egyetlen kiállítás sem volt az egész meccsen, a harmadik magyar kétperces büntetésnél Fazekast küldték ki, mert az egyik bírói ítéletet kifogásolva dühében megrúgta a felső kapufát. A helyére visszaálló Alilovic büntetőt hárított, amikor pedig a magyar hálóőr jött be, akkor ő fogott ziccert. Az MKB a kilenc gólig jutó Nagy László vezérletével a folytatásban sem engedte ki a kezéből a meccset, így kétgólos előnnyel indulhat a jövő szombati veszprémi visszavágón. Férfikézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első meccs: Paris Saint-Germain – MKB-MVM Veszprém 26-28 (14-12) góllövők: M'Tima 5, M. Hansen 4, Kopljar 4, Melic 4/4, Vori 3, Narcisse 3, Abalo 2, Hallgrímsson 1, illetve Nagy 9, Ilic 7/4, Sulic 3, Ugalde 2, Iváncsik G. 2, Chema 2, Iváncsik T. 2/2, Gulyás 1