Kétgólos hátrányból fordított a Vilanovát gyászoló Barcelona

Fotó: Getty Images / David Ramos / Getty Images / David Ramos

Az 55. percben 2–0-ra vezetett a hazai pályán játszó Villarreal, de az utolsó félórában két öngóllal egyenlített a Barca, majd egy gyönyörű akció végén a győztes találatot is megszerezte.

Primera División

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, a csapatok a pénteken elhunyt Tito Vilanovára emlékeztek, aki Pep Guardiola segítőjeként dolgozott a Barcelonánál, majd pedig egy éven át vezetőedzőként szolgálta a katalán klubot. Ahogyan az lenni szokott, általában a Barcelonánál volt a labda, és helyzetei is a vendégcsapatnak voltak, de az első félidő hosszabbításában Cani egy szélről bepasszolt labdát követően megszerezte a vezetést. Tíz perccel fordulás után szintén egy szélen vezetett támadásból szerzett gólt a Villarreal, ekkor Manu Trigueros fejelte be Javier Aquino beadását. Pólójukon a Villarreal játékosai is Vilanovára emlékeztek Pólójukon a Villarreal játékosai is Vilanovára emlékeztek Tíz percig maradt így az állás, ekkor Dani Alves lövése pattant be Gabriel Paulistáról, majd bő tíz perccel később a brazil szélső védő beadását a másik középső védő, Mateo Musacchio fejelte saját kapujába, és máris egyenlő volt az állás. A Barca stílusosan, gyönyörű góllal harcolta ki a győzelmet: Sergio Busquets felpörgetett labdáját Cesc Fabregas fejelte vissza Lionel Messinek, az argentin zseni pedig kilőtte Sergio Asenjo kapujának jobb alsó sarkát. Egy perccel később büntetőgyanús körülmények között állította meg Busquets Javier Aquinót a Barcelona tizenhatosának sarkánál, de a játékvezető tizenegyes helyett szabadrúgást ítélt, amiből nem tudott hasznot húzni a hazai alakulat, így a címvédő győzelemmel adózott pénteken eltávozott mestere emlékének. 2–0-nál Messi testbeszéde még nem sugallta a fordítást 2–0-nál Messi testbeszéde még nem sugallta a fordítást A Barcelona három fordulóval a bajnokság vége előtt négy pont lemaradással követi a listavezető Atléticót. Villarreal–Barcelona 2–3 G.: Cani (45+1.), Trigueros (55.), ill. G. Paulista (65. – öngól), M. Musacchio (78. – öngól), Messi (83.) Athletic Bilbao–Sevilla 3–1 A délutáni meccsek eredményeit itt éri el.