A végtelenségig nem használható egy bankkártya.
Magyarország készpénzmániájáról és arról, hogy ez egyszerű pénzpocsékolás, már írtunk, ám szerencsére a jegybanki adatok szerint kezdünk elindulni az elektronikus fizetések irányába. Tavaly 359 millió kártyás vásárlás történt Magyarországon kibocsátott kártyákkal, ami 16 százalékos emelkedés az előző évihez képest. Mindemellett a készpénz még mindig nagyon népszerű: bár a kártyás készpénzfelvételek 9 százalékkal, 106 millióra csökkentek, ezen tranzakciók értéke 5 százalékkal, 6287 milliárd forintra nőtt.
Ordítozás helyett érdemes előre tisztázni, mennyit bír naponta a kártyánk
A bankkártyás fizetések térnyerése mindenképpen örömteli, ám az állandó bankkártyázás is okozhat meglepetést. Egy nap alatt ugyanis nem lehet korlátlanul használni egy-egy bankkártyát. Hiába szeretne valaki megszabadulni teljesen a készpénztől, és szinte mindent kártyával kiegyenlíteni, meglepetésben lehet része az aznapi sokadik kártyás vásárlásnál, ha ugyanazt a kártyát használja.
Ezzel összhangban nyilatkozott a Mastercard a Bukszának: „A bankkártya-használati limit vonatkozhat az igénybe vehető tranzakciók számára, valamint a bankkártyával történő napi maximálisan felvehető összeghatárra is. A bankok hirdetményei általában tartalmazzák a bankkártyákhoz tartozó limitösszegeket és az igénybe vehető tranzakciók számát, de az ügyfél kérésére a bank – a hirdetményben meghatározott korlátok közt – eltérhet a meghatározott limittől. Sok banknál már arra is van mód, hogy a kártyabirtokos a telebankon, internetbankon vagy okostelefonról mobilapplikáción keresztül változtassa meg a limitet, akár időkorlát megadásával is. Például beállítható magasabb limit 24 órás érvényességi idővel egy olyan napra, amikor nagyobb összegű vásárlást tervez a kártyabirtokos."
Az OTP csapot le a szocpolos szlogenre
Hogyan vegyünk hűtőgépet?
Hogyan vegyünk mosógépet?
Lekerült a napirendről a gyorshajtók elleni csodafegyver
Mennyiért autózhatunk az új Skoda Fabiával?