Kanada–USA elődöntő hokiban

Fotó: Getty Images / István Hajdu

-

Meglepetésre az Egyesült Államok simán verte Csehországot, míg Kanada megszenvedett az utolsó percekig döntetlenre álló Lettország ellen.

Csehország egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a mezőnyben, nem hokiztak rosszul, az amerikaiak viszont többször is lehetetlen szögekből kanalazták be a korongot Ondrej Pavelec kapujába, vagy, amikor nem ők, akkor a csehek megtették maguknak. Az USA ennek köszönhetően féltávnál már 4–1-es előnyben volt. Ales Hemsky szerez gólt a cseheknek – hasonló jelenetből mindkét kapu előtt volt több is Ales Hemsky szerez gólt a cseheknek – hasonló jelenetből mindkét kapu előtt volt több is   A kapuscsere után már nem voltak ilyen pechesek a csehek, de mivel az utolsó harmadot csak 1–1-re tudták kihozni, az Egyesült Államok simán és megérdemelten jutott az elődöntőbe, ahol az észak-amerikai rivális, Kanada lesz az ellenfele. A 42 éves Jaromír Jágr utolsó olimpiai fellépése tehát nem sült el túl jól. Kanada továbbjutását a legtöbben előre elkönyvelték, de nem volt ez olyan egyszerű. Ugyan Patrick Sharp góljával már a 14. percben megszerezték a vezetést, de a lettek két perccel később egyenlíteni tudtak. Kanada erre zárótűzzel válaszolt, hihetetlen mennyiségű korongot küldtek Kristers Gudlevskis kapujára, aki viszont valami emberfeletti formában, 96.49 százalékos hatékonysággal védett. A tavaly a Tampa Bay által draftolt Gudlevskis szuperhős-üzemmódban nyomta A tavaly a Tampa Bay által draftolt Gudlevskis szuperhős-üzemmódban nyomta Hogy Gudlevskis nem földönkívüli, arra a bizonyítékot az 54. percben beszedett gól szolgáltatta, amellyel Shea Weber eldöntötte a mérkőzést, és elődöntőbe juttatta Kanadát – egyébként abszolút megérdemelten, elég csak ránézni a kapura lövések közti különbségre, amely 57-16 volt Crosbyék javára. Ezután a teljesítmény után a Tampa Baynél talán elgondolkodnak azon, hogy felhozzák Gudlevskist a farmcsapatból... Egyesült Államok–Csehország 5–2 (3–1, 1–0, 1–1) Gólszerző: Van Riemsdyk (2.), Brown (15.), Backes (20.), Parise (30.), Kessel (43.) ill. Hemsky (5., 53.) Kanada–Lettország 2–1 (1–1, 0–0, 1–0) G.: Sharp (14.), Weber (54.), ill. Darzins (16.)