Jól elverték a Bayernt, az Arsenal büntetőkkel jutott kupadöntőbe

Fotó: Michael Steele/Getty Images / Michael Steele/Getty Images

A Dortmund saját gyepén végezte ki a német bajnokot, míg az Arsenal 120 perc alatt sem bírt a kupa másodosztályú címvédőjével, a Wigan Athletic-kel.

A bajnoki cím behúzása óta nyeretlen Bayern München ezúttal hazai pályán kapott alapos verést legnagyobb riválisától, a Borussia Dortmundtól. Mivel a második helyre hajtó Dortmun riválisai nyertek, Lewandowskiéknak mindenképpen kellett a három pont, ami a Bayern ellen már többször bevált taktikával próbáltak megszerezni. A Dortmund magasan, még a Bayern térfelén kezdte a letámadást, amivel nemcsak a müncheniek építkezését nehezítették meg, de többször labdát is szereztek veszélyes szituációban. Ennél is fontosabb volt, hogy a sokkal motiváltabban és koncentráltabban játszó vendégek igen nagy hatékonysággal használták ki helyzeteiket, míg a fölényben játszó hazaiak a kaput is csak egyszer találták el. A színek magukért beszélnek: a kék lövések találtak kaput, a sárgák be is mentek A színek magukért beszélnek: a kék lövések találtak kaput, a sárgák be is mentek A Dortmund nagyjából akkora ellenállásba ütközött a Bayern tizenhatosán belül, mint amilyet hét közben Mandzukicék tapasztaltak a United vezető gólja után, és végül ugyanolyan arányú vereséget mért a bajorokra, mint amilyet ősszel kapott tőlük. Ráadásul a végén még Rafinha is kiállíttatta magát, miután belenyúlt az első gólt szerző örmény Henrih Mhitarjan arcába – a második helyen álló BVB tartja a hárompontos előnyét a Schalkéval szemben. A Bundesliga 30. fordulójában sem Szalai Ádám, sem pedig Huszti Szabolcs nem lépett pályára, de mindkét magyar játékos csapata nyert. Bayern München–Borussia Dortmund 0–3 Gólszerző: Mhitarjan (20.), Reus (49.), Hofmann (56.) Kiállítva: Rafinha (91.) Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–1 Hannover 96–Hamburger SV 2–1 Wolfsburg–Nürnberg 4–1 Freiburg–Braunschweig 2–0 Mainz 05–Werder Bremen 3–0 Pénteken játszották: Schalke 04–Eintracht Frankfurt 2–0

FA-kupa

Angliában minden meccs hét perccel később kezdődött a megszokott időponthoz képest: hat perccel illetve egy perces gyázsszünettel emlékeztek a 25 évvel ezelőtt katasztrófába fulladó, Hillsborough Stadionban megrendezett FA-kupa elődöntőre, melyet a hatodik percben szakítottak félbe, és amelyen 96 szurkoló vesztette életét a kapu mögötti szektorok túlzsúfolása miatt. A Wembley lelátóján a Wigan–Arsenal FA-kupa-meccsen 96 üresen hagyott szék, illetve az ezekre helyezett Liverpool-sálak is az elhunytakra emlékeztettek. A Wigan a hagyományos módon próbálta tönkretenni az Arsenal játékát, vagyis megpróbálta telezsúfolni kapuja előterét, és ezt olyan jól sikerült kiviteleznie, hogy a londoni alakulat nettó 120 perc alatt csak egyetlen gólt tudott bepréselni Per Mertesacker révén. Ez persze, már a hajrában volt, a vezetést ugyanis a Wigan szerezte meg Jordi Gómez tizenegyesének köszönhetően azok után, hogy Mertesacker felrúgta Callum McManamant a tizenhatoson belül. Mertesacker itt elkésett, de később javított Mertesacker itt elkésett, de később javított A hosszabbításban is inkább az Arsenalnak voltak lehetőségei, és Alex Oxlade-Chamberlain lőtt is egy óriási kapufát, de újabb gól nem született, úgyhogy a tizenegyesrúgásokra bízták a döntést. Mivel Lukasz Fabianski megfogta a Wigan első két rúgója, Gary Caldwell és Jack Collison próbálkozását, és mivel az Arsenal játékosai egy rúgást sem hibáztak el, a negyedik körben Santi Cazorla győztes rúgásával el is dőlt, hogy a másodosztályú csapat nem tudja megvédeni a címét, és az Arsenal játszhat a döntőben a vasárnapi Hull–Sheffield United meccs győztesével. Wigan–Arsenal 1–1, tizenegyesekkel 2–4 G.: J. Gómez (63. – tizenegyesből), ill. Mertesacker (82.)

Premier League

Az angol bajnokság szombat délutáni mérkőzései közül a West Brom–Tottenham találkozó volt a legizgalmasabb, amelyen a sérült Gera Zoltán nélkül felálló hazaiak úgy építettek ki félóra alatt háromgólos előnyt, hogy Emmanuel Adebayor tizenegyest hibázott a másik oldalon. De mindez nem volt elég a győzelemhez, ugyanis az egy gólra feljövő Spurs a dán Christian Eriksen bombájával kiharcolta a döntetlent a 94. percben. A Tottenham ezzel négy pontra van az egy meccsel kevesebbet játszott, hatodik helyen álló Arsenaltól, amelyet a Sunderlandben győzelmet arató Everton is megelőzött. West Bromwich Albion–Tottenham 3–3 G.: Vydra (1.), Brunt (4.), Sessegnon (31.), ill, Olsson (34. – öngól), Kane (70.), Eriksen (94.) Sunderland–Everton 0–1 Crystal Palace–Aston Villa 1–0 Fulham–Norwich 1–0 Southampton–Cardiff 0–1 Stoke–Newcastle United 1–0