Izgalmas végjátékkal hozta a Szeged az első bronzmeccset

A férfivízilabda-bajnokság harmadik helyéért meccsel egymással a Szeged és a Honvéd. Az első találkozót a Szeged nyerte 7-6-ra.

A nagyszünetben 5-1-re vezettek a szegediek, kapusuk, Nagy Viktor 88%-kal védett, például kifogta a háromszoros olimpiai bajnok (és  amúgy 450. bajnokiját játszó) dr. Kiss Gergely büntetőjét. A harmadik negyedben 6-1-ről 6-4-re visszakapaszkodott a Honvéd: Fülöp Bence duplázott, Kiss Gergely pedig belőtte az ötméterest. Váratlanul izgalmassá vált a mérkőzés. A befejező nyolc perc elején Steinmetz Barnabás akciógólja után már csak 6-5-re vezetett a Szeged, amelyen azonban egy emberelőnyös találat segített (7-5). A hajrában, alig egy perccel a vége előtt még szépített a vendégcsapat (7-6), de egyenlíteni már nem tudott, mert Decker Ádám és Hegedűs Gábor jól védekezve megszerezte a labdát. A bronzéremért legközelebb szerdán 18.00 órától mérkőznek a csapatok Budapesten, a Kőér utcában. A párharc két győzelemig tart. Eredmény, rájátszás a 3. helyért, 1. mérkőzés: Diapolo-Szeged – RacioNet-Honvéd 7-6 (1-0, 4-1, 1-3, 1-2) Góldobók: Hegedüs, Kunac, Molnár, Decker Á., Seman, Kiss Cs., Jansik Sz. 1-1, illetve Fülöp 2, Illés, Kiss G., Steinmetz B., Kovács P. 1-1 Az állás: 1-0 a Szeged javára.