Ilyen csel nincs, és nem is lesz

Fotó: AFP

-

Egy őrült brazil megvalósította a lehetetlent, egy gonosz kifli szállította a Dortmund sikerét, zseniális villanások döntöttek az olasz rangadókon. Volt aki a védőt hülyítette a szögletzászlóval, volt aki a lefejelést gyakorolta vele. A focivilág legnagyobb vasárnapi jelenetei egy helyen.

Mielőtt bármibe is belekezdenénk, meg kell néznünk a hétvégi focikavalkád legszebb gyöngyszemét: a brazil Cruzeiróban a hátvéd Ceará túl szürkének találta a Tupi elleni meccset, ezért előbb a szögletzászlóval összejátszva tartotta meg a labdát, majd egy soha nem létező cselt bevetve háttal adott kötényt.

A legizgalmasabb vasárnapi fejleményekkel az angol FA-kupa negyeddöntői szolgáltak, a négy közé az Arsenal mellé három kiscsapatnak sikerült befurakodnia. Előbb a harmadosztályú Sheffield United intézte el a másodosztályú Charltont két perc alatt két gólt szerezve (2-0), majd a két elsőosztályú közül a Hull City a Sunderlandet (3-0). Utóbbi győzelemhez hozzátartozik David Meyler gólöröme, az ír focista belőtte a Hull második találatát, majd lefejelte a szögletzászlót, ezzel üzenve a Newcastle-t irányító Alan Pardew-nek, aki lefejelte őt március elején: emberkedés helyett békésen is lehet bólintani.

A Citynek az FA-kupa címvédőjét kellett volna legyőznie a negyedik kiadó helyért az elődöntőben, a másodosztályú Wigan nem tűnt megoldhatatlan feladatnak. A Barcelona elleni szerdai BL-visszavágóra készülő City azonban úgy odaadta az első félidőt a vendégeknek, hogy még helyzete sem volt, a kiscsapat élt is a lehetőséggel, és egy büntetőből vezetést szerzett (0-1). Pantilimon így reagált Dzekóék kihagyott helyzeteire Pantilimon így reagált Dzekóék kihagyott helyzeteire Fordulás után Perch növelte az előnyt, majd Pellegrini egy hármas cserével végre felrázta a ManCityt, és Nasri szépíteni tudott (1-2). A hátralevő időben egy meccsre való helyzettel pótolta az elmaradt focit a City, de ettől még kiesett.

A Wigan vezető gólja

FA-kupa, negyeddöntők: Manchester City-Wigan 1-2 gól: Nasri (74.), ill. Gomez (27. - büntetőből), Perch (47.) Sheffield United-Charlton 2-0 Hull-Sunderland 3-0

A spanyol ligában a Real Madridnak egy kötelező győzelmet kellett behúznia, hogy kihasználja a Barcelona szombati botlását. A Levante tavaly októberben nagyon közel volt a Real Madrid megveréséhez, Ronaldóék a 90. és a 94. percben fordítva nyertek 3-2-re. Ezúttal azonban nem adtak nekik esélyt, és Ronaldo fejesgólja után is uralták a meccset, a szünet előtt Benzema kapufáig jutott. Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo A fordulás után Marcelo növelte az előnyt Ronaldo passzából (2-0), majd Marcelo is adott egy gólpasszt, de nem a saját társának. A görög Karabelast segítette, akinek a környékén sem volt Real-játékos, de sikerült úgy bepánikolnia, hogy bevágta a beadást kapu bal oldalába (3-0). Sajnos a meccs nem a győztes örömével zárult, miután a 90. percben Carvajal egy furcsa sasszé után elterült a gyepen, és később hordágyon kellett levinni, miközben láthatóan nagy fájdalommal küzdött. A spanyol média vasárnap este nem tudta, mi a baja a 22 éves focistának, akit tüzetes kivizsgálásra vittek.

Carvajal összeomlás

real-győzelem

A Real Madrid a győzelemmel biztosan vezeti a tabellát, négy pontra elhúzott a szombaton vereséget szenvedő Barcelonától, és hárommal vezet az Atlético előtt. Spanyol bajnokság, 27. forduló: Real Madrid-Levante 3-0 gól: Ronaldo (11.), Marcelo (49.), Karabelas (81. - öngól) Espanyol-Elche 3-1 Almeria-Sevilla 1-3 Valencia-Bilbao 1-1

Az olasz bajnokságban két egygólos rangadó növelte a szakadékot a listavezető és az üldözője között, a gólínségre vigaszként mindkét találat szépségdíjas volt. Az első rangadón a Juventus folytatta kérlelhetetlen menetelését a negyedik helyezett Fiorentina legyőzésével. A Serie A-ban október óta veretlen Juve egy Asamoah-akcióval gyűjtötte be a három pontot. A ghánai focista maga mögött eltolva a labdát három embert csapott be, majd bezúdította a labdát a hálóba.  Juventus, Kwadwo Asamoah A címvédő az elmúlt 18 bajnokiján kétszer játszott döntetlent, a többit megnyerte. Előnye immár 14 pont a Roma előtt, amely este Nápolyban 1-0-ra kikapott egy tökéletes Callejon-megmozdulásnak köszönhetően. A spanyol csatár pontosan a két léc találkozására bólintott egy beívelést a hajrában. Serie A, 27. forduló: Juventus-Fiorentina 1-0 (1-0) gól: Asamoah (42.) Napoli-Roma 1-0 (0-0) gól: Callejon (81.) Inter-Torino 2-1 Lazio-Atalanta 0-1 Bologna-Sassuolo 0-0 Chievo-Genoa 2-1 Parma-Verona 2-0 Sampdoria-Livorno 4-2

A német bajnokságban a Bayern egyre zsibbasztóbb menetelése miatt nem sok kérdőjel maradt, az egyikre a Dortmund igyekezett válaszolni, mely idegenben győzte le a Freiburgot 1-0-ra. Klopp csapata a legutóbbi hét bajnokijából hatot megnyert, így alaposan kihasználja a Leverkusen botladozását, és már négy ponttal vezet előtte a második helyért folyó csatában. A Bayern Münchentől azonban így is fényévnyire van Klopp csapata, kereken húsz pont a bajorok előnye. Dortmund Dortmund három pontját Sebastian Kehl gonosz kiflije szállította, a gólvonaltól távolabbi levegőt szerető kapusokat mostantól ezzel a videóval kell ijesztgetni. Bundesliga, 24. forduló:
Freiburg–Dortmund 0-1 (0-0) gól: Kehl (58.)
Mainz-Hertha BSC 1-1 gól: Moting (65. - büntetőből), ill. Ramos (51.)