Ikszelt a Napoli Bolognában

Fotó: AFP/Maurizio Parenti / István Hajdu

A Rafa Benítez vezette, bajnokesélyesnek tartott SSC Napoli nem tudta legyőzni a kiesés ellen küzdő Bolognát.

A szombathelyi születésű osztrák válogatott hátvéddel, Garics Györggyel felálló Bologna szerezte meg a vezetést az első félidőben az SSC Napoli elleni bajnokin. Rolando Bianchi 37. percben szerzett találatára csak egy büntetőből szerzett találattal tudott felelni a forduló előtt harmadik helyen álló Napoli: a 63. percben az argentin Gonzalo Higuaín volt eredményes. A 80. percben aztán a spanyol José Callejón kiszorított helyzetből lőtt Curci kapujába, így fordított a Napoli. Ám a csattanó csak ez után következett: Bianchi egy szöglet után hét méterről kíméletlenül bevágta a labdát. Az Udinese-Lazio találkozó vendégsikert hozott, pedig a hazaiak szereztek több gólt: Antonio di Natale büntetőgólja révén vezetett az Udinese, majd szintén 11-esből egyenlített Antonio Candreva. Emmanuel Agyemang-Badu ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat, ám Andrea Lazzari öngólja egalizált, végül a hajrában Hernani három pontot jelentő gólt szerzett a Laziónak. Íme Lazzari mókás öngólja:   A Catania-Fiorentina meccset már az első félidőben lerendezte a vendégcsapat: Matias Fernandez után Matri volt kétszer is eredményes az első játérészben, így 3-0-ra nyertek a vendégek. A Genoa meglepetésre legyőzte az Intert 1-0-ra: Luca Antonelli volt eredményes.

Eredmények:

• Udinese-Lazio 2-3 (di Natale 11-esből, Agyemang-Badu ill. Candreva 11-esből, Lazzari öngól, Hernani)
  • Bologna-Napoli 2-2 (Bianchi 2 ill. Higuaín 11-esből, Callejón)
  • Catania-Fiorentina 0-3 (Fernandez, Matri 2)
  • Genoa-Internazionale 1-0 (Antonelli)