Ibra kontra Balotelli, a Bayern saját ligában focizik

Fotó: Béla Fotós

Noha a Bayern volt a szombat királya, a komplett angol élmezőny pedig a Liverpool és (egyelőre) az Arsenal kivételével Európa lúzerének bizonyult, előbb azt kell eldöntenünk, hogy melyik egoista zseni vert nagyobb szabadrúgásgólt.

A francia bajnokság szombat délutáni/kora esti meccsén PSG 3–0-ra vezetett a Sochaux ellen az utolsó percekig, és amikor már úgy nézett ki, hogy Ibra-gól nélkül fejeződik be ez a sima meccs, szabadrúgáshoz jutott a párizsi csapat. Az rögtön látszott, hogy ez Zlatan Ibrahimovicnak ziccer, és ennek megfelelően a svéd csatár úgy értékesítette a lehetőséget, mintha csak a tizenegyespontról kellett volna tüzelnie.

A taekwondós gólvágó még egyet betett a hátralévő percekben, így már 13 dugóval vezeti a góllövőlistát csapattársa, a Sochaux ellen szintén gólt szerző Edinson Cavani előtt. Mario Balotelli szintén vert egy duplát a Milan színeiben, de ez csak egy döntetlenre volt elég a Livorno otthonában – illetve, ha figyelembe vesszük a Milan idei formáját, pláne azt, amit idegenben mutat a bajnokságban, akkor a népi demokratikus csapat pályáján kiharcolt döntetlen nem is olyan rossz eredmény. A hetedik percben egyébként még vezetett a Milan, de aztán Siligardi és Paulinho góljai miatt a 83-ban Super Mariónak már az egyenlítéshez kellett a kapuba ágyúzni ezt a szabit:

Nem volt rossz meccs a másik szombati Serie A-találkozó sem. A Napolit Goran Pandev juttatta kétgólos előnyhöz az első félidő végén az agyonmosott Inter-mezben játszó Udinese ellen, de a friuliak gyorsan visszajöttek egyre Federico Fernández öngóljával. A 70. percben aztán Bruno Fernandes óriási zuhanóbombával egyenlített, de csak azért, hogy egy perccel később Blerim Dzemaili egy lepattanót bekotorva, megint megszerezze a vezetést a nápolyiaknak. A világoskékek azonban nem tudták tartani az előnyt, mert úgy gondolták, tök jó ötlet Dusan Bastát kétszer is lőni hagyni a kapu torkából, a szerb játékos pedig másodszorra nem bénázta el.

Serie A: Livorno–AC Milan 2–2 Napoli–Udinese 3–3 Pénteken: Bologna–Juventus 0–2   A Bayern München lassan teljesen egyedül játszik a saját kis ligájában, amibe már a Dortmund sem fér bele, noha legutóbb a Dortmund tudta megverni Lahmékat 24 tétmeccsel ezelőtt, július végén. Pláne azután, hogy a BVB az esti mérkőzésen kisebb meglepetésre 1–0-ra kikapott hazai pályán a Leverkusentől, pedig tíz percet még emberelőnyben is játszhatott Emir Spahic kiállítása miatt – igaz, csak Szokratisz második sárgájáig, aki az utolsó pillanatokra kiegyenlítette a létszámot. A Bayern még ezelőtt, délután gurított hetet Brémában. Ebben a naptári évben másodszor vert így laposra valakit a müncheni csapat, bár a március végi 9–2 talán még jobban fájt a Hamburgnak (már a hét gól is ciki, de kilencet osztályon belül nem lehet kapni...) Ha Lukimya öngólját is Franck Ribérynek adták volna, megvan a mesterhármas, így viszont csak duplával kampányolhat az Aranylabdáért a francia.

Ez nem a magyar csapatok fordulója volt. Noha Huszti Szabolcs gyönyörűen tekert Salif Sané fejére szabadrúgásból (itt 1:45 körül látható az akció), akinek azért Sven Ulreich kapus közreműködésére is szüksége volt a gólhoz, a Stuttgart végül meg tudta fordítani a meccset, és viszonylag simán, 4–2-vel küldte haza a Hannovert. Szalai Ádám csak az utolsó percekre szállt be a Schalke csapatába, de nem tudott segíteni a kékeken, a Gladbach ugyanis egy félidőt előnyben és emberelőnyben focizva (Benedikt Höwedes hibája piros lapot és tizenegyest ért) behúzta a vesztfáliai rangadót. Raffael egyenlítő gólja amúgy viszonylag nagyra sikerült.

Bayern München-liga: Werder Bremen–Bayern München 0–7 Bundesliga I: VfB Stuttgart–Hannover 96 4–2 Borussia Mönchengladbach–Schalke 04 2–1 Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 1–2 Hamburger SV–Augsburg 0–1 Pénteken: Nürnberg–Mainz 1–1 Angliában eközben hatalmas lúzerkedés kezdődik, van, aki játszik, van, aki nézi, a Newcastle is három ponttal távozik az Old Traffordról. Megvalósulni látszik tehát a szezon előtt felvázolt egyik lehetséges forgatókönyv, miszerint a zavaros, átmeneti szezonban, amikor a Manchester United, a Chelsea és a Manchester City padján is új menedzser ül, az állandóságot pártoló Arsenal virgonckodhat. Illetve, ameddig a takarója ér, addig az edzőváltást egy évvel korábban eszközlő Liverpool is – a Premier League szombati játéknapján ugyanis csak az anfieldi alakulat, illetve még az elvárásokhoz képest jelentősen alulteljesítő Tottenham tudott nyerni a BL-helyekre hajtó csapatok közül. A legizgalmasabb meccset a Stoke-Chelsea hozta, amelyen a futballt tavaly még esztergáló hazaiak nem feküdtek be a londoniak busza, vagy a saját kapujuk elé, és bár annyi lehetőséget sem tudtak kialakítani, mint a vendégek, jóval hatékonyabban használták ki a lehetőségeiket. André Schürrle vezetésével korán megszerezte a vezetést a Chelsea, majd Peter Crouch és Stephen Ireland góljaival fordítani tudott a Stoke, de a vendégek nem sokkal később kiegyenlítettek – megint Schürrle volt a gólszerzőjük. Amikor már José Mourinho és Mark Hughes is készült a kézfogásra, a Liverpooltól kölcsönkapott Uszama Asszaidi úgy gondolta, megtolja anyaegyesülete szekerét, és hatalmas rakétával szerezte meg a győzelmet a hazaiak számára. Mivel Asszaidi semmi ehhez hasonlót nem mutatott Liverpoolban, úgy tűnik, kölcsönadása mindenki számára szuper üzletnek bizonyul – kivéve a Chelsea-t.

A Liverpool közben az öngólok különmeccsét 2,5–1-re nyerve, összesítésben 4–1-re verte a West Ham Unitedet. Egyik ex-liverpooli, sem Stewart Downing, sem az őt váltó Joe Cole nem tudott hatással lenni a meccsre, viszont a liverpooli születésű Kevin Nolan legalább kiállíttatta magát, amikor már minden mindegy volt. Steven Gerrardot sérülés miatt le kellett cserélni, azt azonban még nem lehet tudni, kell-e meccset is kihagynia a vörösök csapatkapitányának. Luis Suárez ezúttal csak egy gólt jegyzett – második találatát inkább beírták öngólnak, mert túl sok lenne a jóból –, így 14 dugóval vezeti a góllövőlistát úgy, hogy az első négy meccset eltiltás miatt ki kellett hagynia, ez pedig meccsenként átlagosan 1.4 gól, ami brutális.

A Newcastle Yohan Cabaye góljával nyert az Old Traffordon, a Manchester United így 2002 májusa óta először veszített el egymás utáni hazai bajnokikat. David Moyes nagyon nehéz helyzetben van, nemcsak a szurkolók viselik nehezen a csapat kilátástalannak tűnő játékát, de legjobb támadója, Robin van Persie is távozni szeretne a pletykák szerint. Gera Zoltán nem játszott a West Brom csapatában, amely hazai pályán szenvedett vereséget, elsősorban a Norwich remekül védő kapusának, John Ruddynak köszönhetően. Premier League: Manchester United–Newcastle United 0–1 West Bromwich Albion–Norwich 0–2 Liverpool–West Ham 4–1 Stoke–Chelsea 3–2 Southampton–Manchester City 1–1 Crystal Palace–Cardiff 2–0 Sunderland–Tottenham 1–2