Hiába küzdött a Barca, az Atlético a spanyol bajnok

Fotó: AFP / AFP

-

A Barcelona a szezonban hatodszor sem tudta legyőzni az Atléticót, így a madridi rivális a Nou Campban ünnepelhette a La Liga megnyerését.

A Barcelona hatodszor mérkőzött az Atléticóval ebben a szezonban, eddig egyszer sem tudta legyőzni, de most csak a három pont ért bajnoki aranyat. Az Atético döbbenetes módon gyengült meg az első húsz percben. Előbb Diego Costa torpant meg egy támadás közben, és kezét feltéve jelezte sérülése kiújulását, némi ápolás után le is cserélték. Tíz perccel később ugyanez játszódott le Arda Turannal, őt is le kellett hoznia az egy hét múlva BL-döntőt játszó madridi csapatnak. A bajnokságban 27 gólos Costa egy póló a fejére húzva sírt a kispadon, Turan a gyepet csapkodta dühében. A megrendített Atlético nem sokat tudott mutatni, de a Barca fölénye sokáig így sem hozott nagyobb helyzetet. A 35. percben azonban egy förtelmes nagy gól feltörte a vendégek védelmét, Fabregas védők mögé betett labdáját az addig semmit sem mutató Messi mellel tette le Alexis Sanchez elé, a chilei pedig lehetetlen szögből szétlőtte a rövid felső sarkot (1-0). A második félidőt dermedt csendben nyitotta a 96 973 néző (a Barca mindössze 447 jegyet adott a vendégeknek), a 45 percig a félpályát alig átlépő Atlético sistergős négy percet produkált. Villa előbb a jobb kapufát találta el, majd az ötösről lőtt a kapusba, végül Godín a bal sarokba fejelt egy szögletet (1-1). Godín gólja hozta az Atléticónak az aranyat A folytatásban Neymar is beállt, a Barca is feljebb kapcsolt, de csak egy lesgólt produkált Messi által. Ezt leszámítva az argentin csak sorfalba lőtt szabadrúgásig és félmegoldásokig jutott, csapata pedig egy mérkőzésben leképezte az egész félre sikerült szezont, a góltermő tiki-taka helyett meddő tili-tolival. Az Atlético hatékonyan ölte ellenfele játékát, és végül megérdemelten nyerte meg a bajnokságot egy 18 éves szünet után. A második helyen végző Barca hat év után maradt trófea nélkül. La Liga, 38. forduló: Barcelona–Atlético 1-1 (1-0) gól: Alexis Sanchez 35., ill. Godín 49. A végeredmény: 1. Atlético 90 pont, 2. Barcelona 87 (+67), 3. Real Madrid 87 (+66)