Hétgólos meccsen nyert a Liverpool

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Hárman is dupláztak a mezőnyből, sokkal bonyolultabb lett végül a mérkőzés, mint ahogyan a Pool azt elképzelte.

A Liverpool jól kezdett, és 20 perc után már 2–0-ra vezetett a Swansea ellen hazai pályán, de a nem túl meggyőző vendégeknek igazából semmit nem kellett csinálniuk ahhoz, hogy néhány perc alatt egyenlítsenek. Először ugyanis Jonjo Shelvey lába sült el, aki így ismét betalált volt csapata ellen, majd nem sokkal később Wilfried Bonyról pattant be Simon Mignolet kapujába egy eredetileg egészen másfelé tartó fejes, így még fél óra sem telt el a meccsből, de máris 2–2 volt az állás. Tíz perc sem kellett, hogy a Liverpool megint vezessen: Luis Suárez kevergetett a balszélen, majd a tizenhatoson belülre érve Daniel Sturridge fejére tekerte a labdát, aki közelről a hálóba fejelt. Sturridge-nak ez volt a második találata, hiszen a harmadik percben a vezetést is ő szerezte meg, így tizennyolcra növelte bajnoki góljainak számát. Ruud van Nistelrooy után Sturridge a második játékos, aki zsinórban nyolc PL-meccsen tud gólt szerezni Ruud van Nistelrooy után Sturridge a második játékos, aki zsinórban nyolc PL-meccsen tud gólt szerezni Fordulás után Martin Skrtel birkózta le a tizenhatoson belül Bonyt, a sértett pedig újra egyenlített az esetért megítélt tizenegyesből, viszont nem ez maradt a vége, ugyanis az erőlködő Liverpool végül szerencsés körülmények között megszerezte a győztes gólt, amikor Jordan Henderson kotorta be a labdát Suárez Michel Vormról kipattanó lövése után. A negyedik helyen álló Liverpool így egy pontra megközelítette az eggyel kevesebb meccsel rendelkező Manchester Cityt, a Swansea továbbra is a középmezőny alsó felében tartózkodik, négy pontra a kiesőzónától. Premier League, 27. forduló Liverpool–Swansea 4–3 Gólszerző: Sturridge (3., 36.), Henderson (20., 74.), ill. Shelvey (23.), Bony (27., 47. – tizenegyesből) Newcastle United–Aston Villa 1–0