Hét góllal gálázott a Barcelona

Fotó: Getty Images

Alaposan kitömte soros áldozatát a Barcelona a spanyol labdarúgó bajnokságban. A katalánok ezúttal az Osasunát intézték el hazai pályán hét góllal.

A Barca bajnoki formája eléggé ingadozó: otthon általában győznek, idegenben pedig kikapnak mostanában. Ebből kiindulva három pontot vetített elő a gyengécske pamplonaiak vasárnapi vizitje. Így is lett, Lionel Messi barcelonai pályafutása 369. góljával (ebben az edzőmeccsek is benne foglaltatnak) szereztek előnyt a gránátvörös-kékek a 18. percben, amit előbb Jordi Alba beadása után Alexis Sanchez közelről kettőre, Iniesta a 34. percben Barca-futballistától szokatlanul messziről, 18 méterről egy bombagóllal háromra növeltek. Ha a hazaiak jobban koncentrálnak, a nagy helyzetek alapján kb. hatgólos előnnyel mehettek volna pihenőre. A negyedik gól szintén a négyszeres argentin aranylabdás nevéhez fűződött, az összességében 370. találatával immáron átvette a vezetést a klub örökranglistáján. A tánchoz a végén Tello is hozzászólt, Iniestához hasonlóan egy távoli lövéssel, aztán Messi következett a hatodikkal a 87. percben Dani Alves centerezéséből, a végeredményt pedig Pedro állította be a ráadásban Messi átadásából. Barcelona-Osasuna 7-0 (Gólszerzők: Messi 18., 63., 88., Sanchez 22., Iniesta 34., Tello 78., Pedro 91.) A forduló további eredményei: Elche-Betis 0-0 Sevilla-Valladolid 4-1 (Rakitic 23. - tizenegyesből, Gameiro 41., 65. - utóbbit tizenegyesből, Figueiras 75., ill. Javi Guerra  76.) Real Sociedad-Valencia 1-0 (Agirretxe 61.) A szombati mérkőzésekről ide kattintva olvashatnak bővebben. Az angol rangadókról itt lehet olvasni, a délutáni olasz fordulóról pedig erre.