Hatot lőtt a Liverpool, ötöt a Manchester City

Fotó: Ben Hoskins/Getty Images / István Hajdu

-

Luis Suárez és Yaya Touré is mesterhármast szerzett, a két csapat tapad az Arsenalt letaroló Chelsea-re.

A Cardiff City kétszer is megszerezte a vezetést a Liverpool ellen, de a vendégek mindkétszer egyenlíteni tudtak, sőt a második félidő első félórájában három góllal döntötték el a meccset. Martin Skrtel duplázott, Luis Suárez viszont mesterhármast szerzett, amivel előnybe került Cristiano Ronaldóhoz képest az aranycipőért folyó versenyfutásban. A Manchester Cityben Yaya Touré triplázott a Fulham ellen, amivel a 65. percre el is rendezte a dolgokat – az elefántcsontparti középpályás egyébként az első két gólját tizenegyesből szerezte. A Liverpool hátránya négy pont az Arsenalt legyaluló Chelsea-hez képest, de egy meccsel kevesebbet játszott, a City lemaradása hat pont, viszont három elmaradt mérkőzése is van. Az Arsenal visszaszorult a negyedik helyre. Premier League, 31. forduló Cardiff City–Liverpool 3-6 Gólszerző: Mutch (9., 88.), Campbell (25.), ill. Suárez (16., 60., 96.), Skrtel (41., 54.), Sturridge (75.) Manchester City–Fulham 5-0 G.: Y. Touré (26., 54., 65. – az első kettőt tizenegyesből), Fernandinho (84.), Demichelis (88.) Kiállítva: Amorebieta (53.) Chelsea–Arsenal 6–0 Everton–Swansea 3-2 Hull City–West Brom 2-0 Newcastle United–Crystal Palace 1-0 Norwich City–Sunderland 2-0