Hamilton rajt-cél győzelmet aratott Malajziában

Fotó: Getty Images / István Hajdu

-

Az 59 év után ismét kettős győzelmet arató Mercedes továbbra is uralja a mezőnyt a Forma–1 2014-es szezonjában.

Lewis Hamilton a rajtnál meg tudta tartani az első helyet, és a mezőnytől fokozatosan ellépve – amolyan vettelesen – kényelmes előnyt autózott ki, és nyugodt versenyt futott. A legvégén pedig még a leggyorsabb kört is sikerült elérnie, így Grand Slammel (győzelem, pole, leggyorsabb kör, vezetett minden körben) zárta a Malajziai Nagydíjat. Ez a 2008-as brit világbajnok 23. futamgyőzelme, és az első a 2013-as Magyar Nagydíj behúzása óta. Mögötte csapattársa, a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj győztese, a német Nico Rosberg végzett, vagyis az 1955-ös Olasz Nagydíj óta ez az első GP, amelyen kettős Mercedes-siker született. Rosberg kényelmes előnnyel ért be a legutóbbi négy világbajnoki címet zsinórban nyerő red bullos Sebastian Vettel előtt. Csapattársát, Daniel Ricciardót ezúttal nem a versenybírák, hanem saját csapata zárta ki a küzdelemből. Noha a Red Bullnál ezúttal a stewardok engedélyével válthattak az elromlott hivatalos benzinnyomásmérőről a saját ketyeréjükre, az ausztrál pilótának sikerült rosszul fölrakni a bal első kerekét, aminek köszönhetően még a bokszban vissza kellett tolni és megszerelni, majd a csapat hibájáért tíz másodperces büntetést is kapott. Fernando Alonso végzett a negyedik helyen, a másik Ferrarit hajtó Kimi Raikkönen pedig egy korai defekt miatt szorult ki a pontszerzők közül, akik így Hülkenberg, Button, Massa, Bottas, Magnussen és a kiváló bemutatkozása után ismét pontszerző helyen befutó Danyiil Kvjat voltak. Felipe Massának az utolsó körökben Valtteri Bottast kellett volna elengednie – ugyanazokkal a szavakkal mondták neki a bokszból, hogy csapattársa gyorsabb nála, ahogyan annak idején Fernando Alonsóval kapcsolatban is átélhette a dolgot –, de a Williams brazilja végül márkatársa előtt maradt. Sergio Péreznek műszaki hiba miatt nemcsak nem sikerült felállnia a rajtrácsra, de a bokszutcából se tudták a mezőny után indítani a Force Indiát.

1. Lewis Hamilton, Mercedes 1:40:25.974 2. Nico Rosberg, Mercedes 17.313 másodperc hátrány 3. Sebastian Vettel, Red Bull-Renault 24.534 mp h. 4. Fernando Alonso, Ferrari 35.992 mp h. 5. Nico Hülkenberg, Force India-Mercedes 47.199 mp h. 6. Jenson Button, McLaren-Mercedes 1:23.691 p h. 7. Felipe Massa, Williams-Mercedes 1:25.076 p h. 8. Valtteri Bottas, Williams-Mercedes 1:25.537 p h. 9. Kevin Magnussen, McLaren-Mercedes 1 kör h. 10. Danyiil Kvjat, Toro Rosso-Renault 1 kör h. 11. Romain Grosjean, Lotus-Renault 1 kör h. 12. Kimi Räikkönen, Ferrari 1 kör h. 13. Kobajasi Kamui, Caterham-Renault 1 kör h. 14. Marcus Ericsson, Caterham-Renault 2 kör h. 15. Max Chilton, Marussia-Ferrari 2 kör h. FELADTA Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault) Esteban Gutiérrez (Sauber-Ferrari) Adrian Sutil (Sauber-Ferrari) Jean-Éric Vergne (Toro Rosso-Renault) Jules Bianchi (Marussia-Ferrari) Pastor Maldonado (Lotus-Renault) NEM INDULT Sergio Pérez (Force India-Mercedes)