Győzelmével a City rámarkolt a PL-serlegre

Fotó: Getty Images / Jamie McDonald / Getty Images / Jamie McDonald

-

Manuel Pellegrini csapata nagy valószínűséggel bajnok, ha megnyeri hátralévő három meccsét.

Premier League

A mostanában bárkit nagyon szívesen lepofozó Crystal Palace otthonában hamar megszerezte a sérülése után visszatérő Yaya Touréval felálló City a vezetést, és nagyon magabiztosan játszva meg is nyerte a mérkőzést azok után, hogy a Liverpool vereséget szenvedett a Chelsea-től. A Citynek van egy elmaradt mérkőzése, de amennyiben győz az Everton, az Aston Villa és a West Ham ellen, és a Liverpool is megnyeri hátralevő két meccsét, akkor jobb gólkülönbségének köszönhetően – jelenleg nyolc dugó az előnye – a manchesteriek ünnepelhetnek bajnoki címet. Crystal Palace–Manchester City 0-2 Gólszerző: Dzeko (4.), Touré (43.) Liverpool–Chelsea 0-2 G.: Ba (45+3.), Willian (94.) Sunderland–Cardiff 4-0

Bundesliga

A BL-főtáblára hajtó Schalke Szalai Ádámmal a csapatban kezdett a Borussia Mönchengladbach otthonában. A magyar támadó végigjátszotta a mérkőzést, és a 80. percben  kapufát lőtt egy szögletet után, de gólt nem sikerült szereznie, így a Gladbach 22 év után tudott oda-vissza győzni a gelsenkircheniek ellen. A Schalke három ponttal előzi a negyedik helyezett Leverkusent, a Bundesligából még két forduló van hátra. Schalke 04–Borussia Mönchengladbach 0-1 G.: Hermann (35.) Augsburg–Hamburg 3-1