Győzelemmel kezdte a női kézivébét a válogatott

A szerbiai női kézilabda-világbajnokság első csoportmeccsén a magyar válogatott gyengén kezdett Csehország ellen, de 20 perc után átvette a mérkőzés irányítását, és végül magabiztosan, nyolc góllal győzött.

A magyar válogatott gyengén kezdett, az első félidő felében csak üldözte Csehországot, elsősorban védekezésben voltak komoly gondjai Hajdu János csapatának. Egy Görbicz Anita ellen elkövetett szabálytalanságért Poznarová a 22. percben piros lapot kapott, ez volt a fordulópont, innentől a magyarok átvették a játék irányítását, és végül magabiztosan, nagy különbséggel nyerték meg a nyitómeccset. "Az első félidőben még nem gondoltuk volna, hogy ilyen nagy különbséggel tudunk győzni, de a szünet után összeállt a védekezésünk, és a padról beszálló játékosok is hozzá tudtak tenni a játékunkhoz. Van mit javítanunk, de elsőre nem volt rossz - értékelt a Sport1-en Siti Bea, a válogatott segédedzője. A magyar válogatott legeredményesebb tagja az arcát ért ütés után 20 percig a padon ülő Görbicz Anita volt, de nagyszerűen játszott a jobbszélső posztján Bognár-Bódi Bernadett is. A következő ellenfél december 9-én (14:45) Tunézia lesz, aztán Ausztrália következik, majd a szünnap után a csoport két rangadója Németország és Románia ellen. Végeredmény: Magyarország-Csehország 35-27 (18-16) A csoport mai mérkőzései: Németország-Tunézia (17:00), Románia-Ausztrália (19:15)