Győzelemmel búcsúzott a Puskás

Fotó: / / /

-

A nyári szünet és az Eb-selejtezők előtti utolsó meccsét játszotta a magyar labdarúgó-válogatott. Kazahsztán ideális ellenfél volt: borzalmasak voltak. Pintér Attila a meccs előtt rosszul lett, nem tudott leülni a kispadra.

Magyarország–Kazahsztán 3-0 (1-0) Barátságos labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Puskás Ferenc Stadion. Vezette: Alexandre Boucaut (belga). Magyarország: Rózsa – Heffler T., Korcsmár, Lang, Korhut – Gyurcsó (Simon K., 77.), Nagy G. (Kovács I., 55.), Vécsei (Kalmár, 80.), Zsidai, Varga R. (Nikolics, 87.) – Priskin (Futács, 81.). Szövetségi kapitány: Pintér Attila, megbízott vezetőedző: Farkas József. Kazahsztán: Szigyelnyikov – Engel, Kiszlicin (Szujumbajev, a szünetben), Malji, Abdulin – Korobkin – Bogdanov (Karpovics, 87.), Hajrullin (Tagibergen, 65.), Konyiszbajev (Lunin, 79.) – Hizsnyicsenko (Scsetkin, 70.), Finoncsenko (Iszlamhan, 59.). Szövetségi kapitány: Jurij Krasznozsan. Gól: Priskin (26.), Varga R. (63.), Engel (90. – öngól). Sárga lap: Abdulin (17.), Korobkin (25.), Malji (77.). Kiállítva: Korobkin (62.). Az első komoly magyar lehetőség a nyolcadik percben volt, ekkor Gyurcsó jobb oldali beadását Vécsei fejelte nem sokkal mellé. Majd a 26. percben Varga Roland szöglete után Priskin térden fejeli Szigyelnyikovot, akiről végül a kapuba pattan a labda. A félidő hajrájában megduplázhatta volna saját és csapat góljainak a számát a magyar kilences, de az ötösön lemaradt a gólpasszt adó beadásáról. A második játékrész első emlékezetes jelenete Korobkin kiállítása volt: Korhutot lökte el, amiért megkapta a második sárga lapját is. A megítélt szabadrúgást Varga Roland végezte el, s tudta, abból baj nem lehet, ha Szigyelnyikovra lövi. Nem is kellett csalódni a kazah portásban – igen, abban, nem kapus volt –, aki betessékelte a labdát a bal alsó sarokba. De a legröhejesebb gólt mégsem mi, hanem a kazahok rúgták: a 90. percben a válogatott újonca, Simon Krisztián beadása után a Futács elől menteni akaró Engel egyszerűen ráült a labdára, majd a saját kapujába passzolta. A közönség többször is skandálta Pintér Attila szövetségi kapitány nevét, aki a mérkőzés előtt rosszul lett, így nem tudott leülni a kispadra. Helyette Farkas József irányította a nemzeti tizenegyet.