Genovában is a bíróról szólt a meccs

Fotó: Getty Images

Andrea Pirlo utolsó percekben szerzett parádés szabadrúgás góljával győzött a Juventus a Genoa otthonában vasárnap este, míg a Fiorentina viszonylag simán verte a Chievót a Serie A-ban.

Mazzoleni játékvezető megirigyelhette kollégája, Mark Clattenburg délutáni angliai sikereit és ő is lenyúlta a főszerepet a játékosok elől. Az első félidőben jogosan fújta vissza les miatt Pablo Daniel Osvaldo átemelős gólját, viszont tévesen vett el szintén a télen igazolt csatártól még egyet, mert a hobó kinézetű támadó nem állt lesen Paul Pogba sarkazásos passza után. Maga a mérkőzés a kevés helyzet ellenére nagyon is élvezhető volt, köszönhetően a mindig kiváló hangulatú genovai arénának és a feszült légkörnek. Erre tett rá egy lapáttal megint Mazzoleni a 70. percben: Fernando Llorente beadásába kézzel ért bele Luca Antonelli, de a sípja csendben maradt. Genoa CFC v Juventus - Serie A - Nem úgy egy perccel később, amikor Arturo Vidal is belecsapott kezével a labdába, a tizenegyest befújta a játékvezető, ám – Clattenburghöz hasonlóan – nem adott sárgát a vétkesnek, akinek korábban már volt ilyen színű kártyája (az eset kísértetiesen hasonlít a MU-Liverpoolon történtekre). Az Alberto Gilardino helyére becserélt Emanuele Calaio azonban pocsékul végezte el a büntetőt, Gianluigi Buffon könnyedén védte a gyenge, ballábas lövést. Egyébként, ha nincs a csere, valószínűleg Gilardino kapja meg a lehetőséget a nemes feladatra. Andrea Pirlón kívül majdnem mindenki elkönyvelte már a döntetlent, de a szakállas futballzseni egy védhetetlen 25 méteres szabadrúgással a 89. percben végül eldöntötte a három pont sorsát és alighanem a bajnoki címét is. Az este másik találkozóján újra eredményes volt hosszú sérülése után a Fiorentina színeiben Mario Gomez. A német csatár a lilák harmadik gólját szerezte a Chievo elleni 3-1-re megnyert meccsen. Eredmények: Genoa-Juventus 0-1 (Gólszerző: Pirlo 89.) Fiorentina-Chievo 3-1 (Cuadrado 11., Matri 39., Gomez 89., ill. Paloschi 62.) A forduló további vasárnapi eseményeiről ide kattintva olvashatnak.