Fotó: AFP / GIUSEPPE CACACE / AFP / GIUSEPPE CACACE

-

Szombat késő este három válogatott fejezte be a vb-felkészülést. Mi történt az olaszokkal?

Még egy teszt a Corinthians Arenában

Trinidad és Tobago–Irán 0-2 (0-1) Felkészülési mérkőzés, São Paulo, Corinthians Arena. Trinidad és Tobago: Williams – Marshall, Bateu (G. Hoyte, 72.), J. Hoyte, Abu Bakr – Boucaud (J. Jones, 63.), Guerra (George, 63.), Molino (Casear, 80.), Hylan – Peltier (Joseph, 83.), K. Jones (Plaza, 76.). Szövetségi kapitány: Stephen Hart. Irán: Hagigi (Davari, a szünetben) – Montazeri (Kanzadeh, 90.), Hosszeini (Alenemeh, 72.), Sadegi (Bejtasur, a szünetben), Hejdari (Mahini, 81.) – Puladi (Anszarifard, 72.), Nekunam, Dezsagah, Tejmurjan (Hadadifar, a szünetben)– Hadzsszafi, Guhannedzsad (Azmun, 91.). Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz. Gól: Hadzsszafi (45.), Guhannedzsad (54.). Az utolsó utáni pillanatban is tesztelték a labdarúgó-világbajnokság nyitómeccsének helyszínét,a Corinthians Arenát. Irán az első félidő hajrájában végül betalált, majd a második félidő elején Nekunam tizenegyest rontott, majd a Charlton Athletic kimondhatatlan nevű kölcsöncsatára, Guhannedzsad megduplázta hazája előnyét.

Díszelőadás után irány Brazília!

Franciaország–Jamaica 8-0 (3-0) Felkészülési mérkőzés, Villeneuve d'Ascq, Stade Pierre-Mauroy, vezette: Felix Zwayer, asszisztensek: Marco Achmüller, Christoph Bornhorst (németek). Franciaország: Lloris – Evra, Sakho, Varane, Debuchy (Sagna, a szünetben) – Matuidi (Pogba, 71.), Sissoko, Cabaye (Mavuba, 59.) – Benzema (Schneiderlin, 86.), Giroud (Griezmann, 71.), Valbuena (Rémy, 80.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps. Jamaica: Barrette –Lawrence (Gray, a szünetben), Morgan, Mariappa, Doyley – Beckett (Campbell, a szünetben), Austn, Grant – Dawkins (Edwards, 85.), Seaton (Williams, 72.), Humphrey (Sheriff, 64.). Szövetségi kapitány: Winfried Schäfer. Gól: Matuidi (20., 66.), Benzema (38., 63.), Griezmann (77., 89.), Cabaye (17.), Giroud (53.). Sárga lap: Cabaye (45.). Szebbnél szebb gólok, önbizalom-növelő győzelem, csak szegény Valbuenát sajnáljuk, aki majdnem belesérült abba, hogy a hetedik gól előtt lyukat rúgott.

I-show Rio de Janeiróban

Figuerense–Olaszország 3-5 (2-2) Felkészülési mérkőzés, Rio de Janeiro, Estádio General Sílvio Raulino de Oliveira, vezette: Marcelo de Lima Henrique, asszisztensek: Dibert Pedrosa Moises, Lilian Da Silva Fernandes Bruno (brazilok). Figuerense: Felipe – Carlinhos, Fabricio, Gum (Wellington, 88.), Vieira – Chiquinho (Biro Brito, 59.), Jean, Diguinho, Scarpa (Gustavo, 59.) – Conca – Walter Da Silva. Vezetőedző: Cristóvão Borges. Olaszország: Perin (Mirante, 62.) – Darmian, Ranocchia (Barzagli, 61.), Paletta (Bonucci, 62.), Abate – Parolo (Candreva 83.), Motta (Marchisio, 62.), Aquilani (De Rossi, 62.) – Insigne (Pirlo, 61.), Cerci (Cassano, 61.) – Immobile (Balotelli, 61.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli Gól: Immobile (31., 53., 54.), Insigne (23., 55.), illetve Chiquinho (25.), Carlinhos (37.), Carvalho (64.). Sárga lap: Walter Da Silva (61.). Három perc alatt háromszor odaállni a középkezdéshez, az azért ciki még egy felkészülési meccsen is. A Figuerensének ez sikerült, így Olaszország optimistán vághat neki a sorozatnak – hadd legyünk picit gonoszak: öt, rendes játékidőben rúgott góllal ők képesek világbajnokságot is nyerni... Az mindenesetre roppant szórakoztató és egy kicsit gyanús is volt, ahogy az ötödik gól előtt Conca hátrafelé passzolta a labdát. Perin kapus pedig a mai teljesítménye után örülhet, ha Buffon, és nem Mirante cseréje lesz...