Fontos győzelemmel kezdte a vb-t a hokiválogatott

Fotó: MTI

-

A magyar jégkorong-válogatott visszavágott a tavalyi verségért a házigazda Dél-Koreának a Divízió I-es világbajnokság nyitókörében. A két feljutó helyre hajtó favorit közül Ausztria csak hosszabbításban verte Ukrajnát, az olimpián remekelő Szlovénia pedig elvérzett Japán ellen, így a magyarok pontelőnnyel vezetik a csoportot.

A több száz szurkoló által támogatott magyarok két harmadon keresztül uralták a meccset, és az utolsó játékrészben már 6-1-re is vezettek. A záróharmadban sikerrel váltott ritmust a hazai olimpiára készülő, emiatt a hokiba rengeteg pénzt fektető házigazda, és a hajrára 6-4-re felzárkózott. Az utolsó két perc koreai előnnyel indult, az ellenfél a kapusát is lehozta, ám miután túléltünk egy kapuvasat, szépítés helyett a három gólig jutó Bartalis eldöntötte a találkozót (7-4). A triplázó Bartalis mellett a vb-újonc Azari Zsolt két gólt szerzett. Hári János három, Vas Márton két gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A legszebb az ötödik és a hatodik magyar gól volt, előbbinél Kovács egy sakk-mattra kijátszott akciót zárt közelről, utóbbinál Bartalis helyzet nélkül lőtte ki éles szögből a bal felső sarkot. A második harmad elején a vb-újonc Sebőköt a honosított Swift letaglózta, ezért végleges kiállítást kapott, a magyar csatárt pedig le kellett támogatni. A szezonban volt már egy súlyos agyrázkódása. Az egy évvel ezelőtti vb-n Dél-Korea saját közönsége előtt győzte le a magyarokat hosszabbítás után, a végén éppen ez a két pont hiányzott a feljutáshoz. Az akkori meccsen is nagy hátrányból, 0-3-ról és 1-4-ről állt fel a rivális, de ezúttal nagyobb előnyt szerzett Rich Chernomaz csapata.Sofron, Kóger és Bartalis A vb előtti beharangozó cikkünkből kiderült, minden idők legerősebb Divízió I-es mezőnyében akár ki is eshet a magyar válogatott, a házigazda legyőzése után viszont elkezdhet kacsingatni az éremszerzés vagy akár a feljutás felé. A csoport első két helyezettje jut fel az A csoportba, az utolsó kiesik. Hétfőn Ukrajna ellen folytatják a mieink magyar idő szerint reggel 9-kor. A csoport másik meccsén Japán nagy meglepetésre 2-1-re legyőzte az olimpián hetedik Szlovéniát. Divizió I/A osztály, 1. forduló: Dél-Korea – Magyarország 4-7 (0-2, 1-3, 3-2) gól: Bartalis (15., 41., 59.), Azari (18., 28.), Sofron (35.), Kovács (38.), illetve Radunske (36., 43.), Sin (48.), Li D. K (57.) Japán–Szlovénia 2-1 (0-0, 0-1, 2-0) gól: Obara (45.), Akimoto (54.), illetve Pavlin (39.) Ausztria–Ukrajna 3-2 (2-1, 0-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után gól: Heinrich (10., 13.), Lebler (62.), illetve Blagi (11.), Materuhin (33.)