Fölényes győzelemmel jutott kupadöntőbe a Veszprém

Fotó: MTI/Kovács Anikó / MTI/Kovács Anikó

A címvédő már a félidőben kilenc góllal vezetett a Gyöngyös ellen a kézilabda Magyar Kupa final fourjának nyitómeccsén.

Végül 12 góllal múlta fölül az MKB-MVM Veszprém a B. Braun Gyöngyöst a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban rendezett elődöntőben. A Veszprém legeredményesebb játékosa a mind az öt lövéséből gólt szerző, nemrég magyar állampolgárságot szerző Vilovszki Uros lett Iman Jamalival holtversenyben, míg a Gyöngyösnél Varsandán Milán és Hajdu Gábor jutott ötig. A döntőt vasárnap 13 órakor, a bronzmeccset 10:30-kor rendezik. FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ MKB MVM VESZPRÉM–B.BRAUN-GYÖNGYÖS 35-23 (20-11) VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez 3, Gulyás 3, Ilics 3, Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 3, Jamali 5, Mocsai, Nagy L., Ruesga 4, Schuch, Sulic 4, Terzics, Ugalde 4, Vilovszki 5. Edző: Carlos Ortega. GYÖNGYÖS: Holló, Hudák, Tamási (kapusok), Debreczeni 3, Frey T. 2, Hajdu G. 5, Iváncsik Á. 4, Koller 1, Sándor Á. 2, Szalafai 1, Szöllősi, Varsandán 5. Edző: Gulyás István. Kiállítások: 4, ill. 8 perc