Finnország kiütötte az Egyesült Államokat a hokitorna bronzmeccsén

Fotó: Getty Images / István Hajdu

-

Az egész tornán szimpatikus finnek a bronzmeccsre is a rájuk jellemző mentalitással korcsolyáztak ki, és simán, 5–0-ra le is győzték a kevésbé motivált Team USA-t.

Noha az első harmadban nem esett gól, és az amerikaiak többször találták el az elődöntőt betegség miatt kihagyó Tuukka Rask kapuját, mint ahányszor a finnek veszélyeztettek Jonathan Quick ketrece előtt, ráadásul Patrick Kane is kihagyott egy büntetőt, a második játékrészben történtek eldöntötték a mérkőzést. A középső harmad elején ugyanis a finnek 11 másodperc alatt szereztek két gólt a 43 esztendős kapitány, Teemu Selanne és Jussi Jokinen révén, majd ezt követően Kane a második büntetőjét is kihagyta – ez a kapuvason csilingelt. Juuso Heitanen ezután emberelőnyből háromra növelte a különbséget a harmadik harmad elején. Habár a háromgólos előny a hokiban nem számít olyan tetemesnek, ezen a bronzmeccsen mégis azt jelentette, hogy gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Az amerikaiak még néhányszor kiállíttatták magukat, hogy Selanne és Olli Maatta is regisztrálhasson egy-egy emberelőnyös gólt, így a kisdöntőt mindig megnyerő finnek ezúttal sem hibáztak, és megérdemelten kapják meg a bronzérmet. Selanne lett a legidősebb hokis, aki érmet szerzett az olimpiák történetében. Olimpiai jégkorongtorna, bronzmérkőzés Egyesült Államok–Finnország 0–5 Gólszerző: Selanne (22., 50.), Jokinen (22.), Heitanen (47.), Maatta (54.) A döntőt vasárnap 13:00 órakor rendezik, a Duna TV élőben közvetíti. A bronzérmes finn válogatott A bronzérmes finn válogatott