Federer a döntőben is fordított, megnyerte a dubaji tornát

Fotó: Getty Images / Getty Images

Roger Federer a 2013 nyarán Halléban aratott győzelme után újra ATP-tornát tudott nyerni, miután három szettben legyőzte Tomás Berdychet.

A 33 éves svájci zseni az elődöntőben Novak Djokovic ellen tudott szetthátrányból fordítani, a döntőben pedig a cseh Berdych volt az ellenfele az Emirátusokban rendezett kemény pályás tornán. Berdych szintén meg tudta nyerni az első játszmát, de Federer ezután átvette a meccs irányítását. Federer a Djokovic elleni meccshez hasonlóan folyamatosan lendült bele a játékba, agresszívan teniszezett és kiválóan szervált, a végén pedig adogatóként az első, összesen a harmadik mérkőzéslabdáját kihasználva legyőzte Berdychet. Federernek ez a hatodik tornagyőzelme Dubajban, ami természetesen rekord. Mivel az ikerlányok után hamarosan érkezik a harmadik gyerkőc is, nem jön rosszul a tornagyőzelemért járó 465 830 dollár. Dubai Duty Free Tennis Championships, döntő Federer–Berdych 3:6, 6:4, 6:3