Exinteresek bosszantották a Milant

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Eseménydús perceket hozott a Serie A vasárnap délutáni kiemelt bajnokija Milánóban. A borzasztó formában lévő Milan újabb vereséget szenvedett, és egyre lejjebb csúszik a tabellán.

A saját csapatuk ellen tüntető hazai szurkolók siralmas hangulatot „varázsoltak” az első félidőben a San Siróba: az ultrák néhány játékos (gyaníthatóan köztük van Mario Balotelli) nem megfelelő hozzáállása miatt demonstráltak, de jutottak bőven „szép” szavak a klub ügyvezetőjének, Adriano Gallianinak is. A 4. percben meg a kapus Christian Abbiatinak, aki valósággal letarolta a feléje közeledő korábbi Inter-játékos Ezequiel Schelottót. Tizenegyes és piros lap jár a gólhelyzetben kitörő támadó szabálytalan megállításáért, a játékvezető ennek megfelelő ítéleteket hozott. A szintén egykori Inter-focista, Antonio Cassano belőtte a tizenegyest, majd az olaszországi szokásokkal ellentétben meg is ünnepelte a volt csapata ellen szerzett gólját (merthogy a Milanban is megfordult). AC Milan v Parma FC - Serie A Ebből lett a baj Az emberhátrányban vérszegény játékot mutató Milan a szünetet követően újabb gólt kapott az extől: Cassano egy finom cselt követően lőtte ki a rövid sarkot. A 16 (!) mérkőzés óta veretlen Parma itt lezártnak tekintette a történetet, nem úgy a Milan. Seedorf csapata a csereként beküldött Adil Rami révén szépített, és nem sokkal később a kifütyült Balotelli jogos büntetőből egyenlített – milyen érdekes, lett nagy örömünnep. Azonban Roberto Donadoni cseréje is jól sült el, a padról érkezett Amauri Balotelli gólját postafordultával megválaszolva, szenzációs mozdulattal, sarokkal szerzett vezetést. A kegyelemdöfést egy csukafejessel az a Jonathan Biabiany adta meg, aki három éve naná, hogy a piros-feketék városi riválisának, az Internek volt az alkalmazottja. A forduló eredményei: Atalanta–Sampdoria 3-0 (Gólszerzők: Carmona 36., Bonaventura 42., Denis 56.) AC Milan–Parma 2-4 (Rami 57., Balotelli 76. – tizenegyesből, ill. Cassano 9. – tizenegyesből, és 51., Amauri 78., Biabiany 95.) Cagliari–Lazio 0-2 (Lulic 19., Keita 69.) Livorno–Bologna 2-1 (Benassi 47., Paulinho 53., ill. Hrisztodopulosz 86. – tizenegyesből) Sassuolo–Catania 3-1 (Zaza 56., Missiroli 62., Sansone 89., ill. Bergessio 31.) Fiorentina– Chievo 20:45-től Genoa–Juventus 20:45-től A Verona–Interről ide kattintva olvashatnak bővebben. Az angol rangadók mai történéseit itt találják, a Barcelona hét gólját pedig erre.