Európa-szerte szenvedtek a passzkirályok

-

A Bayern München sima, a Barcelona szoros meccsen kapott ki, az Arsenal csak büntetőkkel gyűrte le másodosztályú ellenfelét a kupában. Gólösszefoglaló.

Premier League

Izgalmak leginkább Angliában voltak a szombati játéknapon, a délutáni bajnokik közül pedig igazi thriller volt a West Brom és a Tottenham meccse, amelyen fél óra elteltével már 3-0-ra vezettek a hazaiak. A vendégek azonban nem adták fel, 3-2-re megközelítették a sérült Gera Zoltán nélkül játszó Albiont, majd a 94. percben ezzel a Cristian Eriksen bombájával a döntetlent is kiharcolták:

A Spurs, persze, ezzel nem igazán jutott közelebb az európai kupákhoz – az Arsenal négy ponttal jobb nála, ráadásul van egy elmaradt meccse is. Az egyébként van az Evertonnak is, de a liverpooli kékeknek azzal, hogy a Wes Brown öngóljával legyőzték a Sunderlandet, sikerült megelőzniük Arsene Wenger csapatát. West Bromwich Albion–Tottenham 3-3 G.: Vydra (1.), Brunt (4.), Sessegnon (31.), ill, Olsson (34. – öngól), Kane (70.), Eriksen (94.) Sunderland–Everton 0-1 Crystal Palace–Aston Villa 1-0 Fulham–Norwich 1-0 Southampton–Cardiff 0-1 Stoke–Newcastle United 1-0

FA-kupa

Az Arsenal eközben a Wembley-ben drámázott, ugyanis a 82. percig gólképtelen volt a címvédő, másodosztályú Wigan ellen. A kiscsapat nemcsak betömörült a kapuja elé, de a vezetést is megszerezte tizenegyesből, miután Per Mertesacker vágta föl Callum McManamant. A német védő később egyenlített, így túlórázhattak a csapatok, de mivel a hosszabbításban az Arsenal csak kapufáig jutott, jöhettek a tizenegyesek.

Az Arsenal ezzel bejutott az angol kupa döntőjébe, így a végén talán még valami trófeát is összeszedhet, amire kilenc éve nem volt példa – egyébként akkor is kupagyőzelmet ünnepelhetett a londoni csapat. Wigan–Arsenal 1-1, tizenegyesekkel 2-4 G.: J. Gómez (63. – tizenegyesből), ill. Mertesacker (82.)

Primera División

Spanyolországban a Barcelona hasonló hangulatú meccset játszott a Granadával, a különbség annyi volt, hogy a gyengén játszó katalán csapat nem tudott kiegyenlíteni, ami könnyen lehet, hogy a bajnoki címükbe kerül.

A Real Madrid viszont C. Ronaldo nélkül is lazán rúgott egy négyest az Almeríának, amivel meg is előzte legnagyobb riválisát. Mivel az utolsó fordulóban Barcelona–Atlético Madrid meccset rendeznek, még az is előfordulhat, hogy Iniestáék segíthetik bajnoki címhez Carlo Ancelotti csapatát...

Granada–Barcelona 1-0 Gólszerző: Brahimi (16.) Real Madrid–Almería 4-0 Gólszerző: Di María (28.), Bale (53.), Isco (56.), Morata (85.) Celta Vigo–Real Sociedad 2-2 Villarreal–Levante 1-0 Pénteken játszották: Osasuna–Valladolid 0-0

Bundesliga

Talán a Barca vereségénél is meglepőbb volt, hogy a Bayern München hagyta, hogy ilyen simán belegyalulja saját gyepébe a remekül játszó Dortmund – bebiztosított bajnoki cím ide, BL-menetelés oda, ekkora vereséget még nem szenvedett Pep Guardiola irányítása alatt a Bayern. (Összesen egyébként ez a negyedik veresége, a bajnokságban pedig a második.)

Bayern München–Borussia Dortmund 0-3 Gólszerző: Mhitarjan (20.), Reus (49.), Hofmann (56.) Kiállítva: Rafinha (91.) Borussia Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1-1 Hannover 96–Hamburger SV 2-1 Wolfsburg–Nürnberg 4-1 Freiburg–Braunschweig 2-0 Mainz 05–Werder Bremen 3-0 Pénteken játszották: Schalke 04–Eintracht Frankfurt 2-0

Serie A

Olaszországban a Roma simázott, Rodrigo Taddei pattintott bombája és a végletekig kijátszott második gól is nagyon szép volt, de a tökéletes ütemben kiugratott Gervinhónak sem kellett szégyenkeznie. A végén az Atalanta egy FIFA-játékokba illő fejessel egyenlített, de ennek nem volt jelentősége, ahogyan igazából az egész meccsnek sem, hiszen a Roma második helyezése épp oly biztos, mint az Atalanta helye a középmezőnyben – bár a bergamóiak még álmodhatnak az Európa-liga-indulásról.

Roma–Atalanta 3-1 G.: Taddei (13.), Ljajic (44.), Gervinho (63.), ill. Migliaccio (78.) Sassuolo–Cagliari 1-1