Elmaradt a Barca-verés, negyedik a Veszrém a BL-ben

Fotó: / / /

-

Bár a Veszprém végig egyenrangú ellenfele volt a kölni Final Four előtt a BL-győzelemre is esélyes Barcelonának, a hajrában alulmaradva egy góllal kikapott a bronzmérkőzésen.

Az első 10 perc két Nagy László gólt és 3-2-es magyar vezetést hozott. És a kéztöréséből rekordidő alatt felépült Fazekas Nándor védéseit, akit kezdőként vetett be Carlos Ortega. A magyar csapaton nem érződött túlzottan eltiltott beállósának, Sulicnak a hiánya, a meccs pedig nyomokban sem emlékeztetett a szombati Kiel elleni vesztes elődöntő rohanására (és a durvaságaira sem): negyedóra után még mindig csak 3-3 volt. Ilics viszont eleinte ugyanúgy nem érezte a tempót, aztán szerencsére egy hetessel, egy átlövéssel és egy blokkal kezdett magához térni. A másik oldalon kizárólag Rutenka tudott gólt szerezni, de hat gólja elég volt az ikszhez az első húsz percben (6-6). A Barca 7-6-nál először vezetett, de Ugalde szélsőgóljával és a Fazekashoz hasonlóan sérülés után visszatérő Dzsamali átlövésével tartotta a lépést az MKB. Vilovszki eredményes elfutása pedig magyar vezetést hozott a szünetben (10-9). Magyar labdaszerzéssel és Gulyás lerohanásos góljával indult a második félidő, el is lépett négy góllal a Veszprém, spanyol időkérés volt a válasz. A Barcelona rendeződött, és villámgyorsan kiegyenlített 2 perc 45 másodperc alatt (13-13). A folytatásban a Barca igyekezett fokozni a tempót, és Sterbik is egyre gyakrabban találkozott a labdával, a Veszprém viszont nem hagyta meglépni az ellenfelet: negyedórával a vége előtt még mindig döntetlen volt (18-18). Az iram tovább fokozódott, a helyzet fikarcnyit sem változott, 20-20-szal indult a záró 10 perc. Hét perccel a vége előtt viszont először vezetett két góllal ez ellenfél (20-22), joggal szólt a „Mindent bele!” az elődöntőhöz képest semmit sem halkuló veszprémi tábortól. Carlos Ortega pedig időt kért. Ilics góljaival igyekezett az MKB, ám a Barca kíméletlen Karabatic-átlövésgólokkal tartotta az előnyt (24-22). Hihetetlen tempóban zajlott az utolsó három perc (főleg az első félidőhöz képest). Az utolsó percre sikerült egy gólra felzárkózni (25-24), de Karabatic eldöntötte a meccset, Nagy László a legvégén hiába válaszolt (26-25). A Veszprém így története első BL-Final Fourjában a negyedik helyen végzett. Bajnokok Ligája, bronzmérkőzés: Barcelona - MKB-MVM Veszrém 26-25 (9-10) Köln, Lanxess Aréna, 20 ezer néző v: Gusko, Repkin (fehéroroszok) gól: Rutenka 11/7, Sarmiento 6, Karabatic 4, Lazarov 3, García 2, illetve Ilics 7/4, Nagy 5, Chema Rodriguez 4, Vilovszki 2, Gulyás 2, Dzsamali 2, Iváncsik G. 1, Ugalde 1, Ruesga 1