EHF-kupagyőzelemmel szülinapozhat a Pick Szeged edzője

Fotó: MTI/EPA / MTI/EPA

-

24-22-re győzött Berlinben a szegedi kézicsapat, mely így története során először jutott nemzetközi kupa döntőjébe.

A magyar együttes 3-0-s kezdéssel lepte meg az esélyesebb Füchse Berlint, és végig vezetett ellene. A világ legerősebb ligájában, a Bundesligában 5. helyen álló rivális csak tíz perccel a vége előtt tudott egy gólra feljönni, de a Szeged ezután is a kezében tartotta és megnyerte a mérkőzést. Balogh Zsolt, Pick Szeged A győztesnél elsősorban a két átlövő, Ilyés Ferenc és Balogh Zsolt (képünkön) remekelt, előbbi öt, utóbbi hat gólt szerzett, de Mikler Roland bravúros védései is kellettek a továbbjutáshoz. A szegedi klub története során először jutott nemzetközi kupasorozat fináléjába. A Pick vasárnap a Constantát legyőző Montpellier ellen játszik. A szegedieket irányító Juan Carlos Pastor éppen vasárnap ünnepli 46. szülinapját. "Kiváló védekezéssel és Mikler fantasztikus bravúrjaival nyertük meg ezt az összecsapást" - mondta a siker után a spanyol válogatottat 2005-ben világbajnoki címig vezető Pastor. A tréner szerint az volt a kulcs, hogy a németek egyszer sem tudtak egyenlíteni, ezáltal végig ők játszottak nyomás alatt. Kollágája, Bob Hanning elmondta, az első félidőben szenvedtek a játékosai, ami elsősorban a Szeged kiváló védekezéséből fakadt, a második játékrészben már jobban játszottak, sikerült is egy-két gólt gyors indításból szerezni, de ez kevés volt a sikerhez. "El se hiszem, hogy sikerült. Végig higgadtak maradtunk, ezért nyertünk" - jelentette ki Mikler Roland. A spanyol légiós, Roberto Garcia Parrondo pedig úgy fogalmazott, az volt a fontos, hogy ne stresszeljenek, hanem csak élvezzék a játékot. "Az első napi célunkat teljesítettük azzal, hogy meglepetést okoztunk, a második napi még hátra van, hogy a trófea megnyerésével köszöntsük fel mesterünket a 46. születésnapján" - mondta Vadkerti Attila csapatkapitány, aki hozzátette, a kiváló védekezés kellett a sikerhez, de Mikler Roland volt az, aki eldöntötte a meccset. "Annyira nem fáradtunk el, mert nem volt túlzottan intenzív a meccs, inkább küzdős volt. De úgyis csak vasárnap, a döntőben derül ki, mennyi erőnk maradt". EHF-kupa, négyes döntő, Berlin, első elődöntő: Pick-Szeged – Füchse Berlin 24-22 (13-9) Berlin, 9000 néző gólszerzők: Balogh 6, Ilyés, Larholm 5-5, Zubai 4, Garcia Parrondo 3, Mindegia 1, illetve Zachrisson, Jaszka 6-6, Horak 4, Igropulo 3, Wiede, Nielsen, Petersen 1-1 hétméteresek: 4/4, 3/2 kiállítások: 4, illetve 6 perc a másik elődöntőben: Montpellier (francia)-Constanta (román) 36-32 (18-14)