Egyik spanyol nagy csapat sem nyert, a Real már nem lehet bajnok

Fotó: Getty Images / David Ramos / Getty Images / David Ramos

-

Ha a Barcelona győz az utolsó fordulóban az Atlético Madrid ellen, akkor Messiék a bajnokok, minden más eredmény Diego Simeone csapatának kedvez.

Primera División

A három nagy meccse közül először a forduló előtt ötpontos hátrányban lévő Realén esett gól, a tartalékos összeállításban kifutó, már a Bajnokok Ligája-döntőre készülő Ancelotti-csapat azután került hátrányba, hogy Sergio Ramos utolsó emberként a labdát fedezve elcsúszott, a játékszerre lecsapó Charles pedig vezetéshez juttatta a Celta Vigót. Itt már lehetett sejteni, hogy a Real gyakorlatilag kiszállt a bajnoki hajrából, és amikor a Celta brazil támadója megszerezte második gólját is, tulajdonképpen biztossá vált, a meccs lefújásakor pedig ténnyé szigorodott, hogy C. Ronaldóék idén nem ünnepelhetnek bajnoki címet. Persze, nem azért, mert a többiek brillíroztak volna, hiszen a Barcelona akármilyen fölényben is focizott, egyszerűen képtelen volt gólt lőni Manu Herrerának, a kiesés elől menekülő Elche kapusának. Lionel Messi és társai hatszor találtak kaput, de a gólvonal mögé nem sikerült juttatniuk a labdát. Célegyenesben az Atlético Célegyenesben az Atlético Ez pedig akár a bajnoki cím elvesztését is jelenthette volna, ha az Atlético Madrid az utolsó percekben be tud préselni egy dugót a 11. helyért küzdő Málagának, de minden helyzet kimaradt a hajrában. Hiába kerültek emberelőnybe Simeone játékosai miután Marcos Angeleri megkapta második sárgáját a 88. percben, a fór sem segített, nem mentek be a lehetőségek. Mindez azt jelenti, hogy maradt a hárompontos különbség az Atléti és a Barca között, ami azt jelenti, hogy a Barcelona egy győzelemmel – az egymás elleni eredmény kiemelt szerepének köszönhetően – az utolsó fordulóban még kiharcolhatja a bajnoki címet. Az Atlético bajnok, ha nem kap ki a Camp Nouban. Atlético Madrid–Málaga 1–1 (Alderweireld 74., ill. Samuel 65.; kiállítva: Angeleri 88.) Elche–Barcelona 0–0 Celta Vigo–Real Madrid 2–0 (Charles 43., 63.) Athletic Bilbao–Real Sociedad 1–1 Getafe–Sevilla 1–0 Granada–Almería 0–2 Real Betis–Valladolid 4–3 Espanyol–Osasuna 1–1

Serie A

Olaszországban a már bajnok Juventus a 94. percben szerzett Osvaldo-góllal győzte le a biztosan ezüstérmes Romát, a harmadik helyezett Napoli megszórta a Sampdoriát, a Fiorentina pedig Livornóban győzött, ezzel bebiztosítva negyedik helyét és Európa-liga-indulását. Azzal, hogy a Torino nem tudott nyerni Parmában, az is biztos, hogy az Inter ötödik lett (szintén EL-t ér), és már az is biztos, hogy a Catania, Bologna, Livorno hármas esik ki – a Chievo győzelmével megmenekült. A Milan a 96. percben egy bombával szenvedett vereséget Bergamóban. Roma–Juventus 0–1 (Osvaldo 94.) Atalanta–Milan 2–1 (Denis 68. – tizenegyesből, Brienza 96., ill. Bellini 51. – öngól) Sampdoria–Napoli 2–5 (Éder 30., Wszolek 88., ill. Zapata 19., Insigne 26., Callejón 32., Hamsík 47., Mustafi 61. – öngól) Livorno–Fiorentina 0–1 Torino–Parma 1–1 Bologna–Catania 1–2 Cagliari–Chievo 0–1 Sassuolo–Genoa 4–2