Drámai események az európai focipályákon

Fotó: /

-

Két kupa és egy bajnoki cím sorsa dőlt el órákon belül szombaton Európa focinagyhatalmainál, jöttek is csőstül a drámai események. Wenger utolsónak hitt idényét a sírból feltámadva mentette meg az Arsenal, a Dortmundot Dante lába egy bírói hibával vitte pokolba, a harmatgyenge Barcánál és Messinél a sors pár centiméterrel szolgáltatott igazságot.

A nap legszebb gólja gyorsan megszületett, Alexis Sanchez lehetetlen szögből lőtte szét a rövid felső sarkot az Atlético ellen. A Barca mégsem tudta behúzni a bajnoki címhez szükséges három pontot, Godín fejesével a madridi csapat lett az aranyérmes. A végig csak küszködő Messi megmenthette volna a Barca halovány idényét, de pár centivel lesről lőtt a kapuba (04:52-nél a videón). A katalán klub így végül azt kapta, amit érdemelt a halovány tili-toli után: hat idény után először maradt trófea nélkül. A Real Madrid a csereként beállt Morata duplájával biztosította be a győzelmét az Espanyol elleni tét nélküli mérkőzésen. Spanyol bajnokság: Barcelona–Atlético 1-1, Real Madrid–Espanyol 3-1 A végeredmény: 1. Atlético 90 pont, 2. Barcelona 87 (+67), 3. Real Madrid 87 (+66)

Az angol FA-kupadöntő borzalmasan indult az Arsenal számára: két beívelésből a Hull nyolc perc alatt elment két góllal. A londoni csapat szépítése gyors volt, Cazorla bombája (a videón 01:00-nál) egyben a szombati gólok dobogóját is megpályázta. Az Arsenal végül hosszabbításban csikarta ki a győzelmet: Giroud sarkazása után Ramsey találata az egyik legszebb, egyben legfontosabb gól a szombati napon. Angol kupa, döntő: Arsenal–Hull City 3-2 (1-2, 2-2, 2-2)

A német kupadöntő újabb nyomós érvet ad a videobíró hívei kezébe. A Dortmund a rendes játékidőben megverte volna a Bayernt, ha Hummels gólvonalon túlról kivágott fejesénél a bíró megadja a gólt (01:00-nál). Nem tette, a hosszabbításban pedig jött Weidenfeller végzetes kidobása, amit Robben megbüntetett, Müller pedig eldöntötte a meccset. Német kupa, döntő: Bayern München–Dortmund 2-0 (0-0, 1-0)