Djokovic továbbment, Williams és Babos kiesett az Australian Openen

Fotó: AFP/Mal Fairclough / István Hajdu

Novak Djokovic simán verte ellenfelét, David Ferrernek azonban már nehezebben ment a negyeddöntőbe jutás az Australian Open vasárnapi játéknapján. A nőknél a világranglista-vezető Serena Williams kiesett, Babos Tímea pedig párosban kapott ki.

A címvédő szerb Novak Djokovic könnyedén legyőzte az olasz Fabio Fogninit az Australian Open vasárnapi játéknapján, így sorozatban 19. Grand Slam tornáján lesz ott a negyeddöntőben. A második kiemelt szerb 6-3, 6-0, 6-2-vel, 93 perc alatt verte meg a tizenötödik kiemelt Fogninit, sorozatban 25 meccsre növelve melbourne-i győzelmeinek sorát. Djokovic a következő körben a nyolcadik kiemelt svájci Stanislas Wawrinkával találkozik, így jó eséllyel az elődöntőbe jutás sem lesz számára akadály. A világranglista harmadik helyén álló spanyol David Ferrer is nyerni tudott: 6-7 (5/7), 7-5, 6-2, 6-1-gyel sikerült legyőznie a német Florian Mayert. A következő körben a hetedik kiemelt cseh Tomas Berdych-csel csatázik majd, aki a 19. kiemelt dél-afrikai Kevin Andersont győzte le 6-2, 6-2, 6-3-mal. A világranglista-vezető, első helyen kiemelt Serena Williams nagy meglepetésre viszont kiesett a nyolcaddöntőben a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon, az év első Grand Slam-tornáján. A 32 éves amerikai sztárt – aki augusztus óta nem vesztett mérkőzést, és az Australian Open történetének legeredményesebb női játékosa 61 győzelemmel – a szerb Ana Ivanovic verte meg vasárnap három játszmában, szetthátrányról fordítva. „Legutóbb a nyolcvanas években ütöttem el ilyen sok labdát” – kommentálta teljesítményét az 1981-ben született Williams, akiről francia edzője, egyben élettársa, Patrick Mouratoglou egyből elhíresztelte, hogy napok óta fájlalja a hátát. Maga a játékos azonban nem akarta erre fogni a vereséget. „Óriási elismerésem Anának. Hihetetlenül jól játszott. Még sokáig juthat ezen a versenyen”. Williams eddig ötször diadalmaskodott Melbourne-ben, s pályafutása 18. GS-tornagyőzelmére hajtott. A női párosoknál Babos Tímea, oldalán a horvát Petra Marticcsal kiesett a harmadik fordulóban, azaz a legjobb 16 között vasárnap két szettben kikapott 6:2, 7:5-re a Jarmila Gajdosova, Ajla Tomjanovic ausztrál, horvát duótól, így kiesett. „Jól felvettem a versenyt a nagy szervák és ütések ellen, de sajnos Petra ma nem játszott valami jól. Végül is reálisnak mondhatom, hogy esélyünk sem volt. Viszont boldog vagyok, hogy nem veszítettem el egyszer sem a szervámat, és jól ritörnöztem. Összességében elégedett vagyok a mai játékommal” – nyilatkozta honlapján a 20 éves soproni játékos, aki elmesélte, hogy Goran Ivanisevic is végignézte a meccset. A horvátok wimbledoni bajnoka dicsérte a magyar teniszező adogatását, és elmondta, hogyan lehetne még hatékonyabb. Babos a nap folyamán indul haza, s legközelebb a január 27-én kezdődő párizsi versenyen játszik, aztán következik a Fed Kupa Budapesten.