Diego Costa nekiesett a kapufának góllövés közben, csúnyán megsérült

Fotó: Denis Doyle/Getty Images / Denis Doyle/Getty Images

-

Nyert az Atlético és a Chelsea is, így a madridiak elléptek a Barcától és a Realtól a spanyol ligában, a londoniak pedig két ponttal követik a Liverpoolt az angol bajnokságban.

Primera División

Az Atlético nem túl izgalmas találkozót játszott a Madrid agglomerációjában található Getaféban, de a vezetést azért megszerezte a 40. percben, amikor egy szöglet után hátratett labdát küldött vissza előre Juanfran, amit Diego Godín a furcsa helyen bóklászó Jordi Codina hálójába fejelt. Codina aztán javította a hibáját, amikor Ángel Lafita kiállítást és tizenegyest érő szabálytalansága után kivédte Diego Costa büntetőjét a 66. percben. Helyzetei nem igazán voltak a hazaiaknak, de azzal, hogy az Atlético nem tudta időben lezárni a meccset, a találkozó az utolsó percekig izgalmas maradt. A tizenegyesét elrontó, spanyol-brazil Diego Costa aztán a hajrában előrevetődött, hogy a kapuba tereljen egy keresztbe passzolt labdát, amit sikerrel végre is hajtott, de szerencsétlenségére teljes sebességgel nekivágódott a kapufának, súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, természetesen le is kellett cserélni. A furcsán bebiztosított győzelemmel az Atlético öt fordulóval a vége előtt három ponttal vezet a Real Madrid, néggyel a Barcelona előtt. Getafe–Atlético Madrid 0-2 Gólszerző: Godín (40.), D. Costa (84.) Kiállítva: Lafita (64.) Real Betis–Sevilla 0-2 Valencia–Elche 2-1

Premier League

A Chelsea az első negyedóra végén emberelőnybe került köszönhetően annak, hogy Chico két perc alatt összeszedett két sárga lapot, és már egészen korán mehetett az öltözőbe. A vendégek ezt követően rengeteg helyzetet kidolgoztak, tüzeltek, ahonnan csak tudtak, de mivel a kaput nem igazán sikerült eltalálniuk, gólt egészen addig nem tudtak szerezni, amíg a második félidő közepén nem jutott el a labda Demba Bához egy gyors, rafinált támadás végén. A vezetés birtokában is szinte csak a vendégek próbálkoztak, és megtartották a minimális előnyt, José Mourinho csapata így továbbra is követi két pont lemaradással a Manchester Cityt legyőző, listavezető Liverpoolt, amely két hét múlva fogja vendégül látni a londoni kékeket egy újabb bajnoki döntő kategóriájú meccs keretein belül. Swansea–Chelsea 0-1 G.: Ba (68.) K.: Chico (16.)

FA-kupa

Az angol kupa második elődöntőjén a Hull egy gólzuhatagot hozó meccsen győzte le a Sheffield Unitedet, ezzel története során először jutott be a döntőbe, ahol a Wigant szombaton tizenegyesekkel kiverő Arsenal lesz majd az ellenfele. Hull City–Sheffield United 5-3 G.: Sagbo (42.), Fryatt (49.), Huddlestone (54.), Quinn (67.), Meyler (93.), ill. Baxter (19.), Scougall (44.), Murphy (90.)

Bundesliga

Németországban a Bayer Leverkusen győzött – Stefan Kießling már a 40. másodpercben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, ezzel a Bundesliga-szezon leggyorsabb gólját szerezte –, így visszaszerezte a BL-selejtezőt érő negyedik pozíciót. A nyolcadik helyért élet-halál harcot vívó Hoffenheim és Augsburg csapatai pedig közelebb kerültek egymáshoz azután, hogy a hazaiak győzni tudtak. Bayer Leverkusen–Hertha Berlin 2-1 G.: Kießling (1.), Brandt (24.),  ill. Wagner (38.) Hoffenheim–Augsburg 2-0