Cologna 15 kilométeres sífutásban is nyert, Szabó nem akarja a szüleit fejni

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Svájci aranyérem született a férfiaknál a 15 kilométeres klasszikus stílusú sífutásban, miután majd' fél perc előnnyel ért célba Cologna, akinek ez a második aranyérme Szocsiban. Szabó Milán sajnálja, hogy hétfőn már haza is kell jönnie.

A 27 éves Dario Cologna már háromszoros olimpiai aranyérmes, miután Vancouverben 15 kilométeren győzött szabad stílusban, és Szocsiban a 30 kilométeres síatlont is behúzta, ezúttal pedig 15 kilométeren, klasszikus stílusban nem tudtak a közelébe érni a többiek. Cologna 38:29.7-es idővel, 28.5 másodperccel ért be a svéd Johan Olsson előtt, aki honfitársát, az elképesztően hajrázó Daniel Richardssont előzte meg tíz másodperccel. Szabó Milán a 78. helyen jött be 8 perc 31 másodperc hátránnyal, Dachhiri Sherpa, a 44 éves nepáli kőműves az utolsó előtti, 86. célba érő, hátránya 17 perc 9 másodperc – a versenyt öten föladták. Szabó Milán elfáradt a végére Szabó Milán elfáradt a végére „Nagyon elfáradtam. Ez volt életem első egyéni indítású, klasszikus stílusú 15 km-es versenye, ráadásul több szempontból is rendkívül nehéz pályán, mert az útvonal során nagy a szintkülönbség, illetve az olvadó hó sem könnyítette a helyzetet” - mondta az MTI-nek egykori biatlonosként a szabadstílust jobban kedvelő magyar versenyző, aki szerint léceinek vaxolása a lehetőségekhez képest jó volt, de a klasszikus stílusban a csúszó mellett szintén szükséges fogó vax túl sok volt. Szabó úgy vélte, ezúttal az volt a fontos, hogy megfelelő tempót válasszon, amelyet végig bír, s ez sikerült is neki, így szerinte kihozta magából a maximumot ebben a számban. „Összességében nagy élmény volt az olimpia, épp ezért sajnálom, hogy hétfőn haza kell mennünk, aminek nem tudjuk az okát. Szerettem volna még élvezni a játékok hangulatát és érezni az olimpiai eszmét” - összegzett a gyöngyösi sífutó, aki a folytatást illetően úgy fogalmazott, lát fantáziát a sprintben, de csak ha a jövőben több támogatáshoz jut, mert nem szeretné a szüleit „fejős tehénnek” tekinteni. „Reálisnak gondolom, hogy négyéves felkészüléssel a legjobb harmincba, azaz a kieséses szakaszba kerüljek Pjongcsangban. Miklós Edit a jó példa, az ő céljain is mindenki csak nevetett, de bebizonyította, igenis elérhető. Ehhez viszont jobb körülményekre, azaz több támogatásra van szükség” - jelentette ki Szabó. A sífutó versenyek szombaton a 4x5 km-es női váltóval folytatódnak a szocsi téli olimpián, de a hátralévő számokban magyar versenyző már nem indul. Cologna a célban Cologna a célban