Cé a Realnak, Costa az Atléticónak húzta be a három pontot

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A fővárosi csapatok szombat estéjén Cristiano Ronaldo idénybeli 25. góljával hozta el Malagából a három pontot a Real Madrid, az Atlético pedig szintén első számú embere, Diego Costa találatával győzött a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

A madridiak közül Isco pulzusa emelkedett jóval az átlag feletti szintre, hiszen a fiatal középpályás először játszott korábbi csapatának otthonában a Real mezében. Carlo Ancelotti talán ezt is figyelembe vette a kezdőcsapat összeállításakor, és alighanem ezért is adott lehetőséget a korábban gyakran mellőzött 21 éves játékosnak. A meccs főszereplője mégsem ő volt, hanem a szokásoknak megfelelően az idei aranylabdás munkatársa. Ronaldo a 23. percben a malagai védők asszisztálása mellett gyalogolt be a 16-osra, és lőtte a találkozó egyetlen gólját.

Tartja a lépést fővárosi szomszédjával a BL-ben is menetelő Atlético Madrid. Diego Simeone együttese a hétközi formájából kicsit visszavéve Diego Costa góljával verte meg az Espanyolt. A brazil születésű, de immáron spanyol válogatott csatár üldözi CR-t a góllövőlistán: a meccs 55. percében szerzett találata az idei 22. volt. Igazi, rá jellemző akció volt, fizikai erejére támaszkodva lenyomta a védőt, majd igazítás után kilőtte a hosszú sarkot. A győzelemhez az Atlético belga kapusa is kellett, Thiabult Courtois kevéssel a vége előtt egy jobb alsó sarok felé tartó lövést védett hatalmas bravúrral. A sikerrel Costáék másodikok a táblázaton három ponttal lemaradva a Real Madrid mögött. A forduló eddigi eredményei: Levante-Celta Vigo 0-1 (Gólszerző: Nolito 19.) Rayo Vallecano-Almeria 3-1 (Bueno 38., Larrivey 57., 77., ill. Soriano 72.) Malaga-Real Madrid 0-1 (Cristiano Ronaldo 23.) Atlético Madrid-Espanyol 1-0 (Diego Costa 55.)