Brazil-szerb döntő lesz a női kézilabda-vébén

Fotó: MTI/Illyés Tibor / István Hajdu

A magyarokat kiejtő brazilok az elődöntőben újra legyőzték Dániát a szerbiai tornán, a házigazda a legázolta Lengyelországot. Meglepetés.

A szerbiai női kézilabda vb-n már a négybe jutott csapatok kiléte is meglepetés, a döntő párosítása pedig talán még inkább az: Brazília-Szerbia finálét rendeznek december 22-én. A brazilok a csoportkörben 23-18-ra legyőzték Dániát, az elődöntő még ennél is simább volt, 27-21-es sikerével Brazília története legnagyobb diadalát aratta. A dán edző vezette dél-amerikaik egy újabb ismerőssel jönnek össze a döntőben, hiszen Szerbiával is találkoztak már a csoportkörben, és őket is legyőzték (25-23-ra). A házigazda szerbek könnyedén lelépték a meglepetésre elődöntőbe jutó Lengyelországot, Szerbia már a szünetben nyolc góllal vezetett, és végül 24-18-ra győzött. Eredmények: Brazília-Dánia 27-21, Szerbia-Lengyelország 24-18 Döntő: Brazília-Szerbia (dec. 22, 17:15), a harmadik helyért: Dánia-Lengyelország (dec. 22, 14:30)