Botrányos meccsen búcsúzott Európától az utolsó magyaros csapat

-

Pár nap alatt az összes magyar focistákat foglalkoztató együttes kihullott az európai kupákból. Az utolsóként kieső Salzburg nagy esélyt szórakozott el, Gulácsi Péter gólt érően hibázott.

Szalai Ádám Schalkéja kedden, a Megyeri Balázst foglalkoztató Olimpiakosz szerdán esett ki a BL nyolcaddöntőjében. Az Európa Ligában a Salzburg Gulácsival a kapujában egy idegenbeli 0-0 után egy félidőn át vezetett a Bazel ellen, végül 1-2-vel mégis elbukott. A hazaiak már a 9. percben emberelőnybe kerültek Suchy piros lapja miatt, és Soriano góljával a vezetést is megszerezték. A vendégszurkolók vizes palackokkal szórták meg a játékteret, erre 15 percre leparancsolt a bíró a csapatokat. A fordulás után a hazaiaknak ziccere volt a 2-0-hoz, ám a vendégek tíz perc alatt két szögletből két fejessel fordítani tudtak, így ők jutottak a nyolc közé 2-1-es összesítéssel. A második találatnál Gulácsi Péter aláfutott a beadásnak, ezt az edzője sem hagyta szó nélkül, de nem húzta le túlzottan: "Normál esetben ezek a labdák az erősségei, de ezt most nem mérte fel jól" - nyilatkozta Roger Schmidt. A hazai középpályás Stefan Ilsanker nyersebben fogalmazott: "Nemzetközi szinten nem fordulhat elő, hogy két szögletből két gólt kapunk."