BL: Nincs meglepetés, továbbjutott a Barca és a PSG

A Leverkusen csak az első percekben játszadozhatott el a csoda gondolatával, a City esélyei a második félidőben szálltak el.

A Manchester City főleg közvetlenül a szünet előtt és után veszélyeztette a Barcelona kapuját, és mivel a 2–0 az angol csapat számára egyáltalán nem tűnt ledolgozhatatlan hátránynak – pláne mivel a Barcával mostanában az is elő szokott fordulni, hogy kikap –, a hazaiak csak akkor nyugodhattak meg, amikor Lionel Messi megszerezhette a vezetést a számukra. Az argentin zseni a Joleon Lescott lábai között átcsorgó labdát csippentette át bal külsővel Joe Hart kapus fölött a 67. percben, tízzel később pedig Pablo Zabaleta állíttatta ki magát – reklamálásért kapta második sárgáját. Ennek ellenére a 89. percben egyenlítettek a vendégek Vincent Kompany révén, és talán el is hitték, hogy még csodát tehetnek, de két perccel később Dani Alves egy kontra végén betalált, és vége volt a meccsnek. A Barcelona sorozatban hetedszer jutott be a Bajnokok Ligájában a legjobb nyolc közé, kiegyenlítve a Real Madrid és a Manchester United rekordját. Lionel Messi (balra) és Sergio Agüero Lionel Messi (balra) és Sergio Agüero Miután a Leverkusen a hatodik percben megszerezte a vezetést Sidney Sam fejesgóljával, a németek el is játszadozhattak a gondolattal, hogy fogják magukat, és idegenben felállnak mínusz négyről, de hét perccel később Marquinhos szintén fejesből egyenlített, és a 'Kusennek megint négyet kellett volna lőnie. Viszont többet nem lőtt, még tizenegyesből sem sikerült – a kapitány, Simon Rolfes hagyta ki a büntetőt –, sőt Emre Can színészkedésért megkapta második sárgáját, így még emberhátrányba is került, a másik oldalon meg Ezequiel Lavezzi betalált, így a Bayer kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők Barcelona–Manchester City 2–1 Gólszerző: Messi (67.), Dani Alves (90+1.), ill. Kompany (89.) Kiállítva: Zabaleta (78.) Továbbjutott: a Barcelona összesítésben 4–1-gyel Paris Saint-Germain– Bayer Leverkusen 2–1 G.: Marquinhos (13.), Lavezzi (53.), ill. Sam (6.) K.: Can (68.) Tj.: a PSG összesítésben 6–1-gyel