BL-negyeddöntőben a Veszprém

Fotó: MTI/Kovács Anikó / MTI/Kovács Anikó

-

Az MKB-MVM Veszprém bejutott a férfikézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A magyar bajnok az idegenbeli egygólos vereség után a nyolcaddöntő szombati visszavágóján 31-26-ra legyőzte a lengyel Wisla Plock csapatát.

Az első negyedórában még jól tartotta magát a lengyel csapat, mely emberhátrányból is többször betalált. Ezután azonban főleg a feljavuló kapusteljesítménynek köszönhetően a magyar csapatnak sikerült ellépnie, ráadásul a vendégek védelmének alapemberét, Syprzakot három kiállítása után egy pirossal végleg leküldték. A szünet után sem adta meg magát a vendégcsapat, és mindent megtett a felzárkózásért, de a Veszprém biztosan őrizte megnyugtató előnyét, és kiharcolta a nyolc közé jutást. A negyeddöntő sorsolását kedden rendezik Bécsben. Borítékolható, hogy a Plocknál lényegesen erősebb ellenfél következik a Veszprémnek, amely nem titkoltan a kölni négyes döntőbe akar jutni. Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó: MKB-MVM Veszprém – Wisla Plock (lengyel) 31-26 (16-11) gól: Ilic 7/3, Sulic 6, Dzsamali 4, Nagy L. 3, Chema 3, Gulyás 3, Ugalde 1, Iváncsik T. 1, Vilovszki 1, Iváncsik G. 1, Ruesga 1, illetve Lijewski 4, Nenadic 4/1, Toromanovic 4, Wisniewski 4, Ghionea 3/1, Montoro 2, Eklemovics 2, Jurkiewicz 2, Nikcevic 1 Továbbjutott: a Veszprém 64-60-as összesítéssel.