BL-döntő: Real–Atlético 4–1

Fotó: AFP / FRANCK FIFE / AFP / FRANCK FIFE

-

A fegyelmezetten védekező Atlético egy szöglet után szerezte meg a vezetést Godín fejeséből, majd Ramos szintén szögletből egyenlített a 93. percben. A 110. percben Bale fejese juttatta vezetéshez a Realt, a 117. percben pedig Marcelo, majd a 120-ban CR is betalált.

23:17

Lukács Dániel

A Real Madrid 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000 és 2002 után megnyerte 10. BEK/BL-serlegét – úgy tűnik, hosszú idő után végre eredményt ért az a befektetett sok száz millió euró. Carlo Ancelotti harmadik győzelmével utolérte Bob Paisley-t, és bekerült a két csapattal BL-t nyerő edzők elitjébe. A lefújás előtt még Varane fölhergelte Simeonét, aki bejött a pályára balhézni – a védő sárgát kapott, az argentin menedzser mehetett a lelátóra a hátralévő néhány másodperc erejéig.

23:15

GÓL!  Ronaldót akasztotta Godín a tizenhatoson belül sárgát és tizenegyest érően, a büntetőt pedig a sértett lőtte be. Mezlevételért sárga, viszont CR-t ez nem érdekli, mert 17 gólos már a BL-szezonban. 000_DV1740559_1500

23:12

GÓL! CR még ígéretes helyzetben elcsúszott, Bale közben a szélen ácsorogva nyújtott, Marcelo viszont bekocogott a fáradt védők között a tizenhatoson belülre, lapos lövésébe Courtois csak belekapni tud. Marcelo sárgát is kapott mezlevételért. Eldőlt, megvan a Décima a Realnak. - -

23:09

Casillas megint bénázott egyet, de szerencséjére most csak oldalról próbálkozhatott az ellen – sikertelenül.

23:05

GÓL! Bale mégsem annyiea fáradt, Di María a bal szélről tört be, lövése felpattant a hárítani igyekvő Courtois-n, azonban a magasból lehulló bogyóra érkezett a walesi és befejelte az üres kapuba. - -

23:03

Modric lövését hárította Courtois, majd Ramos könyököse miatt, ívelhetett be Gabi veszélyes helyről szabadot, de Casillas ezúttal védi Godín erőtlen fejesét.

22:57

A hosszabbítás hosszabbításának hosszabbításában még egy Real-helyzet, amire Atleti-hiszti a válasz – Simeone megy is be, nehogy valamelyik gerillája kiállíttassa magát. Szünet elvileg nincs, csak térfélcsere, senki ne menjen sehova. - -

22:56

Egy perc lesz a hosszabbítás első félidejének hosszabbítása.

22:51

Gabi könyökéről pattan szögletre CR szabadrúgása – a kezezést és tizenegyest reklamáló portugál szája már egészen lefelé görbült. A szögletből nem lett semmi.

22:50

SÁRGA LAP! Gabi gyalulta le Marcelót, szabadrúgás a tizenhatos bal sarkától.

22:49

Marcelo kevergetett a bal szélen, belőtte a labdát középre a sűrűbe, de azt második próbálkozásra kivágták az Atleti védői.

22:47

Szinte egyfolytában a Realnál a labda, de komoly helyzet még nem alakult ki. Bale mintha elfáradt volna, görcsöl Ronaldo és Koke vádlija is. Real Madrid v Atletico de Madrid - UEFA Champions League Final

22:41

Elkezdődött a hosszabbítás. 40 évvel ezelőtt hasonló szituban bénázta el a győzelmet az Atletico, de akkor a Bayern München egyenlített a legvégén – az mondjuk, érthető. Az újrajátszást meg is nyerték a bajorok 4–0-ra.

22:35

Vége, jöhet a hosszabbítás.

22:32

GÓL! Mindenki rohant előre a Realnál, csak Casillas maradt a félpályánál söprögetőben – egy darabig csak Real-szögletek jöttek, az egyiket viszont befejelte a tökéletes ütemben felugró Sergio Ramos. 000_DV1740487_1500

22:30

Diego Simeone tüzeli a közönséget, a hosszabbítás öt perc lesz. - Ancelotti csak nézi, milyen ideges Zizou

22:26

SÁRGA LAP! Koke szabálytalankodott a jobb szélen, mert muszáj volt megállítani a felpörgő Realt, a szabadrúgásból nem lett semmi.

22:25

Egyre csak támad a Real, Marcelot még fejbe is rúgják az ötösön mentés közben, de továbbra is bírja a nyomást. - -

22:24

A Real körbeadogatta az Atleti kapuját, majd a keresztbe lőtt labda elment a kapu előtt – Carvajal visszaemelte, de Courtois lehúzta,

22:22

CSERE: Filipe Luis sérül meg, Alderweireld a helyén.

22:20

Az Atleti már csak a tizenhatosát védi, és Modric előreívelt szabadrúgása után is tisztáznak. A szabi előtt rosszalkodó Gabi hozta volna ki a labdát, de felrúgta Morata, úgyhogy indul a fetrengés. - -

22:18

CSERE: Benzema helyén Morata. Godín óriásit ment rögtön utána a kapu előtt.

22:17

Bale húzott el a jobb szélen, megverte Godínt, majd a tizenhatoson belülre érve kiszorított helyzetből a földbe rúgott – a labda pedig az oldalhálóba gurult

22:14

SÁRGA LAP! Juanfran rúgta föl Di Mariát. Az előreívelt szabit Varane fejelte vissza, Cé pedig kapásból próbálta a kapuba verni, de fölé ment. - -

22:13

Bale lőtt 17 méterről laposan a bal alsó mellé. Egyelőre csak ilyen, távoli lövései vannak a Realnak.

22:12

SÁRGA LAP! Egy beadásra David Villa csúszott előre kíméletlenül – jól beletalpalt Casillasba. 000_DV1740421_1500

22:07

Modric, Cé, Benzema útvonalon haladt a labda éppen csak az Atleti tizenhatosán belül, majd a francia által visszatett labdát Isco gurította mellé.

22:05

CSERE az Atletinél: Raúl Garcia helyett José Sosa a pályán.

22:02

Nagy helyzet maradt ki az Atleti kapuja előtt: a beadásról Benzema és Ronaldo is lemaradt. Simeone nehezen bírja az ilyet Simeone nehezen bírja az ilyet

21:58

CSERÉK a Realnál: Isco jön Khedira helyére a támadó foci nevében, Coentraót pedig Marcelo váltja.

21:57

Most az Atleti végezhetett el két szögletet – az egyik kicsit veszélyes volt – közben Carlo Ancelotti kettős cserére készül.

21:54

Két szögletet is végezhetett el a Real, az egyik után lábbal, a másik után fejjel próbálkozott Cé, de egyikből sem lett gól.

21:54

Jó percnyi sorfalállítás után CR eltalálta a kaput, de Courtois szögletre mentett. 000_DV1740367

21:52

SÁRGA LAP! Miranda rántotta le veszélyes helyzetben Di Maríát, Ronaldo jó helyről lőhet szabadot.

21:46

Elkezdődött a második félidő, csere nem volt. - Középen Michel Platini UEFA-elnök, a balján János Károly spanyol király

21:40

21:31

Az első játékrész a várakozásoknak megfelelően alakult, a zártan védekező Atletivel nem nagyon tudott mit kezdeni a Real – csak védelmi hibából vagy kontrából tudtak veszélyt teremteni Modricék. Az Atlético viszont Diego Costa korai kiesése ellenére is meg tudta szerezni a vezetést egy rögzített helyzet utáni fejesből, Godín révén, ahogyan a Barcelona ellen is az aranyérmet érő utolsó bajnokin.

21:30

SÁRGA LAP! Egy percet hosszabbított volna spori, de ez több lett, mivel Khedira ellenőrzőjébe is bele kellett írni, miután kirúgta Villa lábát.

21:24

Ideges a Real, ezúttal López fejelt fölé szögletből.

21:19

GÓL! Vezet az Atlético Madrid egy szöglet után visszaemelt labdát a rosszul kimozduló Iker Casillas fölött fejelt a hálóba Godín. Az Atleti védője Khedirát ugrotta túl. 000_DV1740181

21:15

Bale hatalmas helyzetet hagyott ki: Ramosék a saját kapujuk előtt szerencsétlenkedtek, majd Tiago hibája után Bale törhetett kapura Kocsis helyén, de lapos lövése elkerülte a jobb alsót. 000_DV1740164

21:12

CR laposan kapura küldte a labdát szabadrúgásból, miután csillapodtak az indulatok, de Courtois fogta, a túloldalon Koke rúgott bele Ramosba – egyre feszültebb lesz a meccs, ha így folytatják.

21:09

SÁRGA LAP! Mindjárt kettő is: Raúl Garcia, aki a kontrából megiramodó Di Mariát vágta föl, illetve az emberkedni érkező Sergio Ramos, aki az imént még a rosszul megkötött cipőjére fogott egy béna megmozdulást, amiből szöglet lett.

21:06

Modric kapu felé csavart egy szabadrúgást a bal szérlől, de Courtois lehúzta a labdát. Sergio Ramos meg elhagyta a cipőjét, miután López rálépett a sarkára.

21:00

Egy kis kakaskodás Gabi és Coentrao között, miután utóbbi belerúgott az előbbibe. Alakul a Derbi Madrileno-hangulat, Kuipers spori résen. - -

20:52

CSERE! Diego Costa eddig bírta, Adrián López érkezik a helyére. Ezt kár volt erőltetni. 000_DV1740022_1500

20:49

Benzema sarokkal próbálta meg kiugratni Bale-t az ellenfél tizenhatosánál, de a labda hosszú lett a walesi szélsőnek.

20:48

Ahogyan az várható volt, a labda jellemzően a Realnál van, az Atleti fegyelmezetten, az alakzatot tartva védekezik – viszont egészen feltolják a védelmet, ha a Real mélyen a saját térfelére kényszerül.

20:46

Mirandát kellett figyelmeztetni, miután a félvonalnál letarolta Ronaldót. Ha ez így megy tovább, CR szája hamarosan lefelé fog görbülni. Real Madrid v Atletico de Madrid - UEFA Champions League Final

20:43

A Real Madrid kezdte a meccset, egy kis labdatartás, építkezés, de semmi különös.

20:40

Vagyis rögtön kezdődik a meccs. Az Atlético támad balról jobbra piros-fehér csíkosban, a Real a másik irányba megy fehérben. Real Madrid v Atletico de Madrid - UEFA Champions League Final

20:36

10 aktivistát még azelőtt lemeszeltek, hogy anti-Gazprom molinót függeszthettek volna ki a stadionban. Putyin amúgy ott van valahol? Csak mert János Károly király igen. És Tengerész Henrik szellemét is megidézi a nyitóünnepség – ő volt a leghíresebb portugál, mielőtt kitalálták volna a focit.

20:32

2002-ben már saját maga is megnyerte a Real Madriddal, az volt a Real utolsó, kilencedik BEK/BL-győzelme. 000_DV1739934 Közben beindult a nyitóünnepség is, vagyis most még ki lehet menni a konyhába pár sörért és rágcsáért.

20:25

Az Atleti belga kapusa, Thibaut Courtois szerint a Dortmund megmutatta, hogyan kell ezt csinálni, az ő teljesítményükre alapoznának a döntőben. Azt is elmondta, hogy a Bayern buta volt a tiki-takával, hiszen a Real mindent tud, amivel meg kell verni egy szélsőségesen labdabirtoklásra építő csapatot.

Club Atletico de Madrid Training - UEFA Champions League Final

20:18

A szakértők óvatos kezdést várnak, vagyis arra figyelmeztetnek, hogy az első félórában ne nagyon számítsunk gólra – a keményebb arcok szerint az egész meccsen se, de azért hátha. Egy korai Real-gól azért átírná az előzetesen várt forgatókönyvet, miszerint az Atleti lesz a passzívabb, míg a Real a kezdeményezőbb fél. A BEK/BL-döntőkben egyébként az 1–0 a leggyakoribb eredmény, de 0–0 is volt már négyszer – tizenegyesekig összesen tíz alkalommal ment el a finálé.

A Realnál a büntetőket is gyakorolták minden nap, Sergio Ramos pedig azzal fenyegetőzik, hogy megint Panenkázik egyet, mint 2012-ben Portugália ellen az EB elődöntőjében.

Ramos, Sergio

20:13

A Football Daily szerint amióta BL-nek hívják a sorozatot, azóta ez az álomcsapat:

Casillas – Puyol, Desailly, Maldini, Roberto Carlos – Cristiano Ronaldo, Seedorf, Zidane, Giggs – Messi, Raúl.

A középpályára azért Dárdai Palit, előre meg Szabics Imit valahogy betolhatták volna, Vincze Ottóról nem is beszélve.

20:05

Xabi Alonso talán Monte-Carlóba indult? Xabi Alonso talán Monte-Carlóba indult?

20:01

Természetesen mindenki Cristiano Ronaldo gólját várja – már aki gólt vár, nem a tizenegyesekre gyúr, és nem az Atléticónak szurkol –, a Real portugálja ugyanis 16 gólnál jár az idei BL-szezonban, ilyen mennyiséget pedig korábban senki nem termelt. A támadó karrierje egyébként igazából Madridban indult be, hisz míg a Manchester Unitedben 55 európai kupameccsen szerzett 16 gólt, addig a Realban 51 meccsen 50-nél jár.

Real Madrid v Atletico de Madrid - UEFA Champions League Final

Korábban azt tartották róla, hogy a nagy meccseken betojik, és semmit sem csinál, és talán így is volt ez karrierje első felében, azóta viszont pont az ellenkezője igaz ennek – legszebb példája volt a svédek elleni vb-pótselejtező visszavágón hintett mesterhármas Svédországnak. Zidane szerint – aki a Real utolsó BL-döntőjében a győztes gólt rúgta – nincs még egy ember, aki ilyen profi módon dolgozna, neki meg elhihetjük, hiszen nem nagyon volt olyan játékos, aki többet tudott volna erről a sportról nála.

Ronaldónak amúgy a Manchesterrel van már BL-elsősége 2008-ból, amikor gólt is szerzett (1–1 a Chelsea ellen) – a tizenegyesrúgások során büntetőjét ugyan kihagyta, de John Terry elcsúszása végül a United győzelmét jelentette.

Ronaldo eddig 13 meccsen 12 gólt lőtt az Atlético Madridnak.

RONALDO, Cristiano

19:51

Raúl, Mijatovic, de még a Puskás csapattársaként öt BEK-et nyerő Gento is feltűnt a színpadon Lisszabonban. Fabio Cannavaro ugyan egy BL-címet se nyert a Reallal, de azért meglátogatta a csapatot, és pózolt a védelemmel. Az Atlético szurkolói közben már felsorakoztak a lelátón, elképesztő hangulat várható. Real Madrid v Atletico de Madrid - UEFA Champions League Final

A spanyol és portugál hatóságok nagyon figyeltek a két tábor elkülönítésére, a szurkolókat szállító buszjáratokat is úgy szervezték meg, hogy ne álljon meg ugyanazon a helyen atletis és realos busz – de azért a Real csapatbusza először rossz helyre állt be.

Lisszabonban amúgy békésen vegyült a két tábor.

19:38

REAL: Casillas – Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao – Modric, Khedira, Di María – Cristiano Ronaldo, Bale – Benzema. Cserék: Diego Lopez, Pepe, Marcelo, Arbeloa, Morata, Isco, Illarramendi. ATLETI: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luís – Gabi, Tiago – Raúl García, Koke – Villa, Diego Costa. Cserék: Aranzubia, Mario Suarez, Adrian, Rodriguez, Alderweireld, Diego, Sosa. Az Atléticóból viszont Arda Turan nincs a padon se, míg a Realnál Pepe sérülése nem enged még 90 perc játékot – Xabi Alonsót Illarramendi helyett a sokáig térdsérüléssel bajlódó Sami Khedirával igyekszik pótolni Ancelotti.

19:36

19:29

A BL-győzelem az Atleti történetének legnagyobb sikere lenne, eddig csak egy vesztes döntőjük van '74-ből, akkor 1–1 után megismételt meccsen 4–0-ra kaptak ki a Bayern Münchentől.

A Realnak ez a 13. döntője, ebből kilencet megnyert – amióta BL-nek hívják a sorozatot (1992), mindhárom döntőjét behúzta (1998-ban 1–0-ra a Juve, 2000-ben 3–0-ra a Valencia, 2002-ben 2–1-re a Leverkusen ellen).

Hazai pályán, vagyis a spanyol bajnoki címek tekintetében 32–10 az állás a Real javára, összesen az egymás elleni meccseken pedig 102 győzelem, 46 döntetlen és 46 vereség az egymás elleni mérleg.

19:26

A Fény Stadionjában a mérkőzés előtt a Benfica idén elhunyt talizmánjára, Eusébióra fognak emlékezni, míg az Atleti a szintén idén eltávozott legendája, Luis Aragonés emlékétől vár inspirációt.

Eusébio Eusébio Aragonés a 2008-as Európa-bajnokságon Aragonés a 2008-as Európa-bajnokságon

19:20

A portugál főváros eddig egyszer, 1967-ben rendezett döntőt, amelyen Jock Stein támadó focit játszó Celticje tudott fordítani Helenio Herrera kíméltlenül bekkelő Intere ellen. A catenaccio ma nem fog előkerülni, de vajon mit csinál az Atleti, ha esetleg megszerzi a vezetést? Celtic 1967

19:09

A sörgyártó szexista reklámban küldte el cipőt vásárolni a spanyol hölgyeket ma estére.

19:03

A Real mélységi irányítója a Bayern elleni elődöntőn kapta meg harmadik sárgáját, emiatt nem játszhat, mindenesetre Carlo Ancelott szerint már az is fontos a keret, főleg a fiatal játékosok számára, hogy Alonso ott van Lisszabonban a csapattal. A baszk középpályás egyébként 2005-ben már nyert BL-t a Liverpoollal.

Real Madrid CF - Training & Press Conference

18:57

Az AS ezeket a nem hivatalos kezdőket közölte: REAL: Casillas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Coentrao – Di María, Khedira, Modric, Isco – Bale, Cristiano Ronaldo. ATLÉTICO: Courtois – Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luís – Tiago, Gabi, Koke, Raúl García – Villa, Diego Costa A 4-4-2 egyébként a bajnokságban nem jött be a Realnak az Atleti ellen, de ennek nincs igazán jelentősége, mert ez egy más összeállítású csapat, és feltehetően a haditerv is más lesz. Labdarúgó Bajnokok Ligája

18:51

Az Atleti legjobb csatárának tehát valamilyen szerepet biztosan szán Diego Simeone, de vajon a kezdőbe meri-e jelölni az izomszakadással küzdő brazil származású spanyol válogatottat?

18:47

A hét legkúlabb Realos videója

18:38

Madridban a Cibeles- (Kübelé) és a Neptun-kútat is előre elkerítették, ugyanis itt szokott fiesztázni a két csapat.

Kübelé amúgy phrügiai jövevény a görög mitológiában, és Dionüszoszéhoz hasonló, eszeveszett parti támad, ahol csak megjelenik, durván bulizó kísérete glam rock hangulatot áraszt, papjai ráadásul hermafroditák.

Neptúnusz római tengeristen (eredetileg valószínűleg az édes vízek istene), nem tartozik a főistenek közé, és kultuszairól sem tudunk valami sokat – de nem azért, mert az Atléti alig nyert valamit a két spanyol óriáshoz képest.

Már Lisszabont is lestoppolták Már Lisszabont is lestoppolták

18:35

A Real Madrid számít pályaválasztónak, de az Atleti elérte az UEFA-nál, hogy ők is a hazaiban játszhassanak, mint a spanyol bajnokikon, úgyhogy a szokásos piros-fehér csíkosban focizhatnak, a szertárosnak nem kellett előkotornia a sárga-kék váltószerkót.

Real Madrid CF v Club Atletico Madrid - Copa del Rey

18:31

18:27

Bár hivatalos összeállítások még nincsenek, arról hallani, hogy a Real sérüléssel bajlódó támadója nincs a csapatban. Ezzel borulnak is az előzetes kezdők – legalábbis a Realé – mondjuk, ezeknek az a dolguk, hogy boruljanak.

18:22

Lisszabonban egyébként nincs olyan jó idő, mint nálunk, a meccs alatt 12-13 fok körül lesz elvileg, de esőről nem hallani.

18:20

Amíg Carvajalék Ki nevet a végén?-t játszanak, a szigorú CR már rég betolta az összes gyümit.

18:17

A holland Björn Kuipers, a tavalyi Konföderációs Kupa bírója, a 2013-as év játékvezetője a The Third Team bíróblog szerint – legalább megtudhattuk, hogy ilyen is van –, amúgy civilben szupermarket és fodrászszalon-tulajdonos.

NAC Breda v Vitesse Arnhem - Eredivisie

18:14

A napokban részletesen bemutattuk a két menedzsert, Carlo Ancelotti például a Realnál már nem tart attól, hogy rányitnak bagózás közben, Diego Simeone viszont folyton kirúgással fenyegeti saját magát.

Real Madrid - Training And Press Conference

Labdarúgó Bajnokok Ligája

18:05

Ekkora nézettséget jósolnak a tévések – nem Magyarországon, hanem a világon –, vagyis kétszer annyian nézik majd a meccset, mint a tavalyi döntőt, amelyen a Bayern egy szintén azonos nemzetű csapatok közötti fináléban vert 2–1-re a Dortmundot, mert Jürgen Kloppon nem volt sapka. Az most nincs Thomas Dollon se, aki úgy tűnik, csak azért utazott el Lisszabonba, hogy kedvesen széttrollkodja a BL-fesztivált egy Hajrá Fradi!-val.

18:03

Jegyekért cserébe szex?

A jegyekért komoly brusztolás folyt, volt aki két napot táborozott a Vicente Calderón stadion tövében, volt aki a BMW-jét ajánlotta fel pár jegyért, és volt aki egy óra szexet sem sajnált a belépőkért. Egy csomóan csak úgy találomra indultak útnak Madridból, hátha szereznek majd egy jegyet valahol, ha nem, akkor pedig a Benfica-stadion közeléből nézik a meccset, és bíznak abban, hogy reggelig partizhatnak. Real Madrid v Atletico de Madrid - UEFA Champions League Final

17:51

A Bajnokcsapatok Európa-kupája/Bajnokok Ligája 59. kiírásában először fordul elő, hogy egy város, még hozzá Madrid két csapata játssza a döntőt – szerencséjükre nem is kellett messzire utazniuk a szurkolóknak, csak a szomszéd fővárosba, ugyanis Lisszabon rendezi az idei BL-döntőt, vagy inkább most már BL-fesztivált.

A Benfica stadionja (Estádio da Luz) a 2004-es, portugáliai Európa-bajnokságra épült, 65 ezren férnek be, és üresen is elég zsír. 1024px-LuzLissabon   A meccs természetesen 20.45-kor kezdődik, hiába van Portugália egy időzónával odébb – viszont addig is lesz miről beszélni, kezdetnek itt éri el beharangozónkat.