BL: a Bayern és az Atlético is a legjobb nyolc között

Mindkét meccs csak néhány percig tűnt izgalmasnak, az előzetesen esélyesebbnek tartott alakulatok kezükben tartották a dolgokat.

Noha a Bayern, – amely amúgy a tizenhatosukra préselte a vendégeket az első félidőben –, megszerezte a vezetést a második félidő elején Bastian Schweinsteiger góljával, mivel az Arsenal két percen belül egyenlíteni tudott Lukas Podolski rövid felsős bombájával, a lendület a vendégekhez került. A lendület azonban önmagában kevésnek bizonyult, mert az Arsenal bár próbálkozott, nem tudott újabb gólt szerezni, viszont az utolsó percekben Thomas Müller még kihagyott egy tizenegyest – illetve inkább Lukasz Fabianski védett óriásit –, csak hogy itt is legyen egy kis izgalom. Bár a Bayern hosszú idő után először nem tudott nyerni egyenes kieséses meccset a BL-ben, magabiztosan jutott a következő fordulóba – az Arsenalnak viszont megint nem sikerült. Itt is kimaradt egy tizenegyes Itt is kimaradt egy tizenegyes Madridban úgy tűnt, hogy hamar eldőlhetnek a kérdések, hiszen Diego Costa szinte lehetetlen mozdulattal szerezte meg a vezetést a hazaiaknak a harmadik percben, és az utána következő percekben sem tűnt úgy, hogy a Milan le tudja rohanni az Atleticót – az olaszoknak ekkor már mindenképpen szükségük volt legalább két gólra. Egy jött is ebből, kicsit váratlanul, hiszen annak ellenére, hogy jobbára a Milannál volt a labda, komolyabb lehetőség nem előzte meg Kaká fejesét. Itt rögtön nyitott lett és érdekes a találkozó, de csak addig, ameddig Arda Turan lövése után nem pattant a labda óriási mákkal Christian Abbiati kapujába. A vezetés birtokában magabiztosan játszotta le a második félidőt az Atlético, Raúl Garcia még fejelt egyet, Diego Costa meg kilőtte a hosszú alsót, így egészen fölényes összesített eredménnyel jutott tovább. A Milan pont olyan erősnek tűnt, mint amilyennek a tabellán elfoglalt tizenegyedik helye alapján gondolja az ember. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők Bayern München–Arsenal 1–1 Gólszerző: Schweinsteiger (55.), ill. Podolski (57.) Továbbjutott: a Bayern 3–1-es összesítéssel Atlético Madrid–AC Milan 4–1 G.: Diego Costa (3., 85.), Turan (40.), Raúl Garcia (70.), ill. Kaká (27.) Tj.: az Atlético 5–1-es összesítéssel