Benzema duplázott, négyet rúgott a Real

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A Real Madrid három hónap után kapott újra gólt hazai bajnokin, de az eltiltott C. Ronaldo nélkül is magabiztosan verte a Villarrealt.

A Real Madrid gyorsan a Villarreal tudtára igyekezett adni, hogy nincs itt keresnivalója, és Gareth Bale, illetve Karim Benzema góljaival 25 perc után már 2–0-ra vezetett a hazai csapat. A vendégek persze, nem adták fel, de talán ők is meglepődtek azon, hogy a jobbhátvéd, Mario Gaspar mekkora gólt vert Diego López kapujának jobb felső sarkába, így a szünetre csak egygólos előnnyel vonulhatott a Real. 92 nap után kapott újra bajnoki gólt a Madrid hazai pályán. Fordulás után ímmel-ámmal támadott a Real, és növelni is tudta az előnyét Jesé góljával, de öt perc múlva jött rá a válasz, amikor Giovani dos Santos tekert egy szabadrúgást a bal felsőbe. Újabb hét perc elteltével Benzema a tizenhatoson kívülről leadott, lapos lövésével állította vissza a kétgólos különbséget, és gól nélkül csorgott le a hátralévő negyedóra, így a Real egyelőre felzárkózott a késő este játszó városi rivális mellé. A Valencia a Betisnek gurított egy ötöst, a Rayo Vallecano pedig a Málagát verte magabiztosan – a többi mérkőzést, a késő esti Almería–Atléticót leszámítva, vasárnap játsszák. Primera División, 23. forduló Real Madrid–Villarreal 4–2 Gólszerzők: Bale (7.), Benzema (25., 76.), Jesé (64.) ill. Mario (43.), Dos Santos (69.) Valencia–Real Betis 5–0 G.: Mathieu (41.), Alcácer (44., 68.), Feghouli (62.), Vargas (79.) Rayo Vallecano–Málaga 4–1 G.: Iago Falqué (26., 63.), Arbilla (28.), Larrivey (45+1. – tizenegyesből), ill. Jakovenko (72.) Kiállítva: Sanchez (45.)