Bajnoki cím helyett verést kapott a Juve Nápolyban

Fotó: Getty Images

Elszenvedte idei második vereségét a bajnoki címvédő Juventus a Napoli otthonában. Az október 20.-a óta veretlen torinóiak egy győzelemmel bajnokok lehettek volna, de előnyük így is jelentős a Roma előtt.

Antonio Conte sérülés miatt Andrea Barzaglit és Carlos Tevezt nélkülözte az alapemberek közül, mindkettejük hiánya alaposan meglátszott a csapatjátékon. Barzagli nélkül a védelem az első félidőben fél tucatszor került meleg helyzetbe, egyedül Buffon kapus óriási védéseinek köszönhetően nem húzott el több góllal a Napoli. A 37. percben ő sem tudott segíteni, José Maria Callejón idei 12. találatával vezetést szerzett a Nápolynak – a gól pillanatában Chiellini ápolása miatt tíz emberrel játszottak a vendégek. Juventus v SSC Napoli - Serie A - Tevez hiányában a Juventus támadójátéka az értékelhetetlen tartományba süllyedt, a Llorente-Osvaldo duó és a szervezésért felelős Vidal, Pirlo kettős is gyenge napot fogott ki. Nem úgy Benítez, aki remek érzékkel cserélt: a kispadról beszálló Goran Pandev gólpasszából a szintén onnan érkező Dries Mertens állította be a 2-0-ás végeredményt kilenc perccel a vége előtt. A bajnoki táblázaton 11 pont maradt a Juventus előnye a második Roma, és 17 a harmadik Napoli előtt, de a fővárosiaknak van még egy elmaradt mérkőzésük. Napoli-Juventus 2-0 (Gólszerzők: Callejón 37., Mertens 81.) A forduló további történéseiről ide kattintva olvashat, az angol bajnokság vasárnapi eseményeit itt, a németét erre találja.