Az utolsó utáni pillanatban nyert a Chelsea

Fotó: Getty Images / István Hajdu

Egy a szurkolóknak sokáig semmitmondó meccs hosszabbításában döntötte el a három pont sorsát a hazai csapat az Everton ellen.

92 percen keresztül különösebb történés nélkül csordogált a mérkőzés, mintha mindkét társaság már a vasárnapi Svédország–Kanada hokidöntőt várná, és azon lenne, hogy a lehető leghamarabb és a lehető legkevesebb áldozat árán teljen el ez a futballmérkőzésnyi idő itt a Premier League 27. fordulójának nyitányán. Aztán a hallgatólagos megegyezést felrúgva, vagy puszta véletlen folytán a hosszabbítás utolsó percében mégis vezetést szerzett valahogy a hazai csapat. Egy baloldalról középre ívelt szabadrúgásra John Terry akart lecsapni, de igazából csak azt érte el, hogy megzavarja az Everton kapuját védő Tim Howardot, akiről a hálóba pattant a labda. A liverpooli alakulatnak volt esélye még az egyenlítésre egy hasonló szituácóból a másik oldalon, de nem sikerült a labdát a hálóba gyötörnie, így a Chelsea minimális energiabefektetéssel nyert ki három pontot a meglehetősen eseménytelen szombat délutáni rangadóból, és átmenetileg négy pontra növelte előnyét az Arsenallal szemben. Premier League, 27. forduló Chelsea–Everton 1–0 Gólszerző: Howard (93.)