Az Újpest nyerte a labdarúgó Magyar Kupát

Fotó: MTI/MTVA / Illyés Tibor / MTI/MTVA / Illyés Tibor

-

A lila-fehérek tizenegyesekkel verték meg a Diósgyőrt, tizenkét év után és kilencedszerre hódították el a Magyar Kupát.

A Puskás Ferenc Stadionban rendezett döntőn a rendes játékidőben 1-1-es eredmény született, majd a hosszabbításban sem esett gól. A tizenegyesrúgásoknál a harmadik körben hibáztak először a diósgyőriek, aztán az ötödik büntetőt is kihagyták, míg az újpestiektől mindenki betalált; 4-3-ra nyerték ezzel a kupát. A találkozón Gosztonyi András hatodik percben esett öngóljával egészen az utolsó pillanatig vezetett az Újpest, ekkor azonban Bacsa Patrik egyenlített. A hosszabbításban nem született gól, a büntetőpárbajt pedig 4-3-ra nyerték a lila-fehérek. A 22 ezer néző előtt játszott találkozó az átlag magyar első osztályú meccsekhez képest sokkal színvonalasabb, pörgősebb és izgalmasabb volt. Az Újpest a korai vezetés után sem állt vissza, a Diósgyőr pedig az utolsó pillanatig harcolt, és a 90. percben egyenlített. A hosszabbításban a második sárga lapját begyűjtő Kádár kiállítása miatt tíz emberrel játszottak a diósgyőriek, az Újpest ezért szinte végigtámadta a kétszer tizenöt percet. Az erőltetett beívelések azonban nem vezettek eredményre. A büntetőknél az első két párban a DVTK-tól Kostic és Bacsa, az Újpesttől Vasiljevic és Litauszki talált be. A harmadik pár első rúgója, Alves a felső kapurára lőtte a tizenegyest, az újpesti Tshibuabua azonban értékesítette, így a lila-fehéreknél volt az előny. Utána Barczi és Simon sem hibázott, az utolsó diósgyőri, Husic azonban fölé bikázta a labdát. Ezután az Újpest utolsó rúgójának már nem is kellett lőnie, 4-3-ra nyertek a fővárosiak. Az Újpestnek sikere ellenére izgulnia kell az Európa Ligában történő indulásért. Mivel tavasszal a lila-fehérek egy másik cégbe vitték át a licencet, egyelőre nem kapták meg az európai szövetségtől (UEFA) az indulási jogot. Az Újpest méltányossági kérelemmel fordult az UEFA-hoz; ha ezt elfogadják, akkor indulhatnak a nemzetközi kupában. Magyar Kupa, döntő: Újpest FC-Diósgyőri VTK 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 4-3  gólszerzők: Gosztonyi (6., öngól), illetve Bacsa (90.) piros lap: Kádár (94.)