Az Inter négy góllal búcsúztatta el Zanettit

Fotó: Claudio Villa / Getty Images Sport / Claudio Villa / Getty Images Sport

-

Az argentin játékos utolsó meccsét játszotta a Giuseppe Meazza Stadionban, ahol hiába vezetett a római csapat már a második percben, a hazaiaknak ez most még fontosabb volt.

Az Inter ugyanis 40 éves csapatkapitányát is búcsúztatta, nem csak az Európa-liga-indulást érő helyekért versenyzett, és ezzel a győzelemmel komoly lépést tett a nemzetközi foci bebiztosítása felé. Ha a Torino holnap nem győzi le a Parmát, Walter Mazzarri csapata gyakorlatilag EL-indulónak tekinthető. Ő Zanetti, nem Clark Kent Ő Zanetti, nem Clark Kent Ehhez egyébként arra volt szükség, hogy Biava góljára még az első félidőben válaszoljon Palacio kétszer, és közte Icardi, majd miután már Zanetti is beállt – az 52. percben cserélték be, természetesen őrjöngve fogadta a közönség a 857. olasz bajnokiján pályára lépő argentint –, Hernanes forgatta meg a kést volt csapatában. Az Inter így az ötödik, útban Európa felé, a tizedik helyen álló Lazio pedig lemondhat a nemzetközi porondról. Inter–Lazio (Palacio 7., 37., Icardi 34., Hernanes 79., ill. Biava 2.) Verona–Udinese 2-2