Az Arsenal az utolsó percekben harcolta ki a győzelmet

Fotó: Getty Images / István Hajdu

A Premier League első öt helyezettje közül az Evertont leszámítva mindenki győzni tudott, ennek köszönhetően a két liverpooli csapat helyet cserélt a tabellán. Luis Suárez újra hatalmas gólt lőtt.

A Manchester City közvetlenül ebéd után győzött az első félidőben még egyenlíteni, a másodikban viszont már csak közelebb lopózni képes walesi Swansea otthonában. Ez az Arsenal számára azt jelentette, hogy délután mindenképpen nyernie kellett annak érdekében, hogy megtarthassa vezető pozícióját a tabellán, de csak az utolsó percben tudta kierőszakolni a győzelmet a csereként beálló Nicklas Bendtner, illetve a végig remekül játszó Theo Walcott góljaival. A Chelsea meglepően sima, háromgólos sikerrel távozott az eddig meccsenként átlagosan egy gólt benyelő Southampton otthonából. Az Everton csak egy utolsó perces tizenegyesgóllal tudta kiharcolni a döntetlent a Stoke otthonában, ahol a Liverpool kölcsönjátékosa, Uszama Asszaidi újabb Pool-vetélytárs orra alá tört borsot a második félidő elején szerzett dugójával. A vörösök köszönhetően ennek, illetve annak, hogy Daniel Agger fejesével és Luis Suárez hatalmas szabadrúgásgóljaival hazai pályán verték az őket pár hete leiskolázó Hullt, visszavették a még Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyet. Gera Zoltán az utolsó percekben kapott lehetőséget a West Brom csapatában, miután Berahino megszerezte a Newcastle elleni meccs egyetlen gólját tizenegyesből. Premier League, 19. forduló Swansea–Manchester City 2–3 Gólszerző: Bony (45., 90), ill. Fernandinho (14.), Yaya Toure (58.), Kolarov (66.) West Bromwich Albion–Newcastle United 1–0 G.: Berahino (87., tizenegyesből) Kiállítva: Debuchy (62.) Sunderland–Aston Villa (0–1) G.: Agbonlahor (15.) Stoke City–Everton 1–1 G.: Asszaidi (49.), ill. Baines (90., tizenegyesből) Southampton–Chelsea (0–3) G.: Torres (60.), Willian (71.), Oscar (82.) Liverpool–Hull City 2–0 G.: Agger (36.), Suárez (50.) Fulham–West Ham United 2–1 G.: Sidwell (32.), Berbatov (66.), ill. Diamé (7.) K.: Nolan (44.) Crystal Palace–Norwich 1–1 G.: Puncheon(44., tizenegyesből), ill. Johnson (39.) K.: Fer (83.) Arsenal–Cardiff City 2–0 G.: Bendtner (88.), Walcott (90.) A Manchester United–Tottenham mérkőzést 18:30-tól játsszák.