Anglia és Spanyolország is győzelemmel indult el a vb-re

Fotó: Getty Images / Getty Images

-

A foci-vb előtti utolsó hazai meccsén Anglia döcögősen induló, magabiztos győzelmet aratott Peru ellen. A spanyolok sem hibáztak, Sevillában győzték le Bolíviát.

A teltházas Wembley-ben Peru meglepően jól tartotta magát, helyzete is volt, ám Sturridge mesteri góljával az angolok vezettek fél óra után. A szünet előtt még kellett egy Hart-bravúr az egyenlítés megakadályozásához, a második félidőben azonban két szöglet utáni góllal (Cahill és Jagielka) eldőlt a meccs. A spanyol válogatott Torres büntetőjével és Iniesta csavarásával verte Bolíviát Sevillában. A bosnyákok St. Louisban legyőzték a szintén vb-re készülő Elefántcsontartot, Dzeko duplájára Drogba csak a 91. percben tudott válaszolni. A vb-résztvevők közül Svájc és Chile is győzelemmel hangolt, nem sikerült ugyanez Hondurasnak és Iránnak. Felkészülési mérkőzések: Anglia–Peru 3-0 Spanyolország–Bolívia 2-0 Bosznia–Elefántcsontpart 2-1 Uruguay –Észak-Írország 1-0 Chile–Egyiptom 3-2 Svájc–Jamaica 1-0 Honduras–Törökország 0-2 Irán–Angola 1-1