Amit csak kevesen hittek: a Flensburg a BL-győztes

Fotó: / / /

A Flensburg nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjét: a Barcelona után a Kielt is legyőzte a Final Four újonca, mindkétszer mínusz hatról fordítva.

A német házidöntőben a Veszprémen keresztül döntőbe jutott Kiel végig irányította az első játékrészt, a rivális futott az eredmény után. A kieliek már hat góllal is vezettek, de a Flensburgnak volt mire építenie, miután az elődöntőben is mínusz hatról állt fel a Barcelona ellen. A szünet után erőre kapott a Flensburg - amely szombaton hosszabbítást játszott -, és az 50. percben már négy góllal vezetett (26-22). Keményen küzdött a Kiel, nem adta fel, a hajrá szoros lett, de a végén a flensburgi kapus, Mattias Andersson fontos pillanatokban védett remekül. A Flensburg először volt tagja a négyes döntőnek, fennállása legnagyobb sikerét érte el. A Final Four előtt a játékosállománya alapján legkevésbé esélyes csapatnak számított a világklasszisokkal teletűzdelt Barcelona és Veszprém, valamint a háromszoros BL-győztes, egy hete Bundesligát nyerő Kiel mellett. A BL gólkirálya a veszprémi Momir Ilics lett 103 találattal. BL-döntő: Flensburg-Handewitt (német)-THW Kiel (német) 30-28 (14-16) a 3. helyért: Barcelona (spanyol)-MKB-MVM Veszprém 26-25 (9-10)