Amikor így záporoznak a gólok, tuti, hogy van köztük óriási bomba is

Fotó: Julian Finney/Getty Images / István Hajdu

-

Kora délután olyan ütemben kezdték el lövöldözni a dugókat a topligák csapatai, hogy szinte biztosra vehettük a hatalmas robbanótöltetek érkezését is, ezek pedig szép, szabályos bombarácsot alkotva fel is robbantak.

Premier League

Amíg mi ebédeltünk vagy már sziesztáztunk a trópusi hőségben, a Chelsea fogta az Arsenalt, és egyszerűen megsemmisítette. A megsemmisülés nemcsak azért lehetett tré érzés Arsene Wengernek és csapatának, mert ebben a szezonban már nem először történt ez meg velük, hanem azért is, mert ez volt a francia menedzser 1000. meccse az Arsenal kispadján. Andre Marriner játékvezető gondoskodott arról, hogy ne csak a bekapott féltucat miatt legyen ez különösen emlékezetes a vendégek számára, ugyanis véletlenül az épp csak a közelben kolbászoló Kieran Gibbst állította ki a kapu felé (mellé?) tartó labdát kiütő Alex Oxlade-Chamberlain helyett. A Chelsea-t nem zavarta meg, hogy a vendégek megpróbálták meggyőzni a sporit arról, hogy jó lenne, ha nem csak úgy hasraütésre szórná ki az embereket, és a tizenegyes értékesítése után bevert még hármat. Az FA egyébként gyorsan kitwittelte, hogy lehet majd nyugodtan fellebbezni, sőt talán maguktól is veszik a fáradságot, és felülvizsgálják az esetet, úgyhogy Gibbsnek valószínűleg egy meccset sem kell majd leülnie kamura. Viszont Ox mozdulata nehezen értelmezhető – nem is ment volna be a labda, de még ha be is megy, az is jobb, mint a gól+emberhátrány kombó. Valószínűleg reflexmozdulat volt, mindenesetre szépet vetődött.

Az igazi gólkarnevált Cardiffban rendezték, ahol a Liverpool lépett föl – idén a Liverpool nem spórol a gólokkal, még Martin Skrtel is kettesével szórja, így azt sem nehéz kitalálni, hogy ők szerezték eddig a legtöbbet a PL-ben (82), és a gólkülönbsége is csak a Citynek jobb annak ellenére, hogy nem ritkán hármasával nyelik a dugókat. Egy ilyen eredmény kötelező kelléke a Suárez-mesterhármas, de természetesen Daniel Sturridge is ott volt a lőlapon, viszont a meccs legszebb megmozdulása az a sarkazós gólpassz volt, amit vagy csatártársának szánt, vagy vakon tett be középre, mindenesetre zseniálisan sült el.

A meccs után a kekec riporter gyorsan megkérdezte a Cardiff menedzserét, Ole Gunnar Solskjaert, hogy mit gondol a Pool bajnoki esélyeiről, amire a norvég azt felelte, hogy elmondani nem tudja, mennyire nem érdekli. Solskjaer, persze, nehéz helyzetben volt, hiszen gyerekként a Liverpoolnak szurkolt, felnőttként a Manchester Unitedben szerzett magának nevet, most pedig a Cardiff-fal próbál a kiesés elől menekülni, és hát tényleg van gondja elég, meg még lesz is.

(Érdemes rátenni a hangot is, egyébként azt mondja szép, moldei akcentussal, hogy a legkisebb dolga is nagyobb ennél.) A mesterhármas jött Yaya Tourétól is, ami először sikerült neki a PL-ben, viszont ilyen típusú célkövető rakétából nem az elsőt lőtte ki idén az ellenfél kapujára:

Touré előtte még két tizenegyest is betett, és a  City végül ötig nem fékezett, vagyis vesztett pontok tekintetében továbbra is a legjobban áll a mezőnyben. Wayne Rooney-nak csak hét perc kellett ahhoz, hogy máris elfeledtesse mindenkivel Touré bombáját, ugyanis ő a félpályánál gondolt egyet, és a pont jól pattanó labdát vágta föl az égbe, ami a tudatos tervezésnek köszönhetően pont úgy zuhant alá, hogy megalázza vele Adrián kapust, mert hát félpályáról talán mégse illene gólt kapni.

Rooney aztán lőtt még egyet, csak azért, hogy megnyugtassa a United szurkolóit: Robin van Persie távollétében is lesz, aki rugdalja majd a gólokat, amire kedden is szükség lenne a City ellen hazai pályán. Premier League, 31. forduló Chelsea–Arsenal 6-0 Gólszerzők: Eto'o (5.), Schürrle (7.), Hazard (17. – tizenegyesből), Oscar (42., 66.), Salah (71.) Kiállítva: Gibbs (15.) Cardiff City–Liverpool 3-6 G.: Mutch (9., 88.), Campbell (25.), ill. Suárez (16., 60., 96.), Skrtel (41., 54.), Sturridge (75.) Manchester City–Fulham 5-0 G.: Y. Touré (26., 54., 65. – az első kettőt tizenegyesből), Fernandinho (84.), Demichelis (88.) K.: Amorebieta (53.) West Ham United–Manchester United 0-2 G.: Rooney (8., 33.) Everton–Swansea 3-2 Hull City–West Brom 2-0 Newcastle United–Crystal Palace 1-0 Norwich City–Sunderland 2-0

Bundesliga

Németországban ezúttal az volt a különös, hogy nem történt semmi különös, vagyis mindenki nyert, így a Bayern most még nem érezheti magát hivatalosan is bajnoknak. Egyébként egy ideig úgy tűnt, hogy még csak meg se tudják verni a München ellen olykor – ezúttal is – egész jól focizó Mainzot, de végül azért csak jött Xherdan Shaqiri beadására Bastian Schweinsteiger, aki saját profiljától idegen módon bólintott egyet. A végén még Franck Ribéry szolgálta ki Mario Götzét, mert rendes, így a Bayern végül sima győzelmet csinált a 80 perc egyenrangú küzdelmet is tartalmazó mérkőzésből.

Szalai Ádámék is nyertek, mert a mindenki rájuk is vonatkozik, ráadásul a magyar csatárnak elég volt a 88. percben pályára lépnie ahhoz, hogy gólt szerezzen, a hosszabbítás perceiben ugyanis, miután saját lövését blokkolták, fogta magát, és jól visszablokkolta a felszabadítási kísérletet, a labda pedig Daniel Davari kapujának felső léce alá vágódott. A védekezést a támadó szekcióban rögtön labdavesztés után kezdjük, ugye?

Simán nyert a Dortmund is Huszti Szabolcsék ellen, itt az volt az érdekes, amikor Robert Lewandowskit öt hannoveri védő sem tudta szerelni – illetve úgy tűnt, mintha igazán nem is akarták volna.

Bundesliga, 26. forduló Mainz 05–Bayern München 0-2 G.: Schweinsteiger (82.), Götze (86.) Schalke 04–Braunschweig 3-1 G.: Goreztka (17.), Huntelaar (65.), Szalai (94.) ill. Kessel (82.) Hannover 96–Borussia Dortmund 0-3 G.: Hummels (43.), Lewandowski (52.), Reus (91.) VfB Stuttgart–Hamburger SV 1-0 Wolfsburg–Augsburg 1-1 Mönchengladbach–Hertha 3-0 Pénteken játszották: Freiburg–Werder Bremen 3-1

Serie A

A Roma Veronába ment a Chievóhoz, ahol nagyon szívesen látták őket, a szlovén Bostjan Cesar például mindjárt a 17. percben kiszolgálta Gervinhót, aki nem is lepődött meg a dolgon, szinte várta, hogy neki fogja megcsúsztatni a védő a labdát, és szépen el is passzolta a mit sem értő Michael Agazzi mellett a bőrt. 25 perccel később az előzékeny hazaiak gondosan úgy helyezkedtek, hogy még véletlenül se akadályozzák Rodrigo Taddei passzát, amit Mattia Destrónak szánt. A labda a terv szerint el is jutott a csatárhoz, onnan pedig a Chievo kapujába, és ezzel meg is volt a három pont a Romának.

Torinóban a félig Juve-tulajdonban lévő Ciro Immobile is jó volt egy triplára – ilyen először sikerült neki a Serie A-ban, és elég komplexre sikerült, volt benne mindenféle gól: fejes, bénán kinéző kapuson átpöttyintős meg távolról bombázós is. A Torino a kilencedik helyen, innen egyelőre se előre, se hátra.

Serie A, 29. forduló Chievo–AS Roma 0-2 G.: Gervinho (17.), Destro (42.) Torino–Livorno 3-1 G.: Immobile (25., 60., 67.), ill. Siligardi (89.)