Akár ezüstért is harcolhat a női jégkorong-válogatott

Fotó: Magyar Jégkorong Szövetség/Icehockey.hu / Magyar Jégkorong Szövetség/Icehockey.hu

Gömöri Csaba együttese 2-1 arányban legyőzte Hollandiát a lettországi divízió I/B csoportos világbajnokságon. A zárónapon Kazahsztán nemzeti tizenegyével mérkőzik, és amennyiben a többi mérkőzés is kedvező eredményeket hoz, akár a második hely sem kizárt.

A női jégkorong-válogatott a negyedik meccsén Hollandiával találkozott a lettországi világbajnokságon. A korábbi három mérkőzéséből kettőt elveszített a magyar csapat, így a legutóbbi világversenyen második helyezést elért hollandok ellen már muszáj volt villantani valamit. A mérkőzés magyarok fölénnyel indult, és Németh Bernadett már az elején meg is szerezte a vezetést. A folytatásban emberelőnybe került a csapat, azonban a lányok nem tudták kihasználni a fórt. A második harmadban a narancsmezesek felébredtek és sokkal kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, gólt azonban egyik csapat sem szerzett ebben a játékrészben. A végjáték izgalmasra sikerült, hiszen a rendes játékidő előtt a hollandok emberelőnybe kerültek, amit ki is használtak. A döntő találat a vége előtt két perccel született, amikor Németh ismét betalált és ezzel el is döntötte a mérkőzést. A magyar válogatott 2–1-re hozta a találkozót, és ha legyőzi a kazah nemzeti együttest, továbbá mai találkozók, a Kína–Kazahsztán és Észak-Korea–Lettország mérkőzések eredményei is kedvezően alakulnak a magyarok számára, akkor a dobogó második fokára is odaérhet a Gömöri társulat. Jelenleg Lettország vezeti a csoportot, őket követi Hollandia és Magyarország, kazahok az utolsók. Női divízió I/b-s jégkorong világbajnokság, csoportkör MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 2–1 Gólszerző: Németh (2), ill Wielenga

A NŐI JÉGKORONG-VÁLOGATOTT VB KERETE: Kapusok: Németh Anikó, Gegesy Boglárka Hátvédek: Németh Bernadett, Szlaby Gyöngyi, Medgyes Dorottya, Csiszer Sarolt, Kiss Simon Franciska, Molnár Mónika, Trencsényi Kitti Csatárok: Jókai Szilágyi Zsófia, Brgles Nóra, Horváth Tifani, Kiss Andrea, Pintér Lili, Pintér Hanna, Rónai Alexandra, Dabasi Réka, Pártos Réka, Ungár Rebeka, Dettrich Szilvia, Somogyi Vivien, Jókai Szilágyi Kinga