A WBA Gera nélkül játszott 3–3-as döntetlent, Anelka gólöröméből még baj lehet

Izgalmas és gólgazdag találkozóval nyitott a Premier League utolsó 2013-as fordulója, amelyen a vendég birminghamiek Anelka révén fordítani tudtak, majd a végén nekik kellett egyenlíteniük. A francia támadó gólörömét sokan antiszemita mozdulatként értelmezték, és ebből még gondja lehet.

Keith Downing, a West Brom ideiglenes vezetőedzője inkább pihentette Gera Zoltánt, így a keretbe sem nevezte azok után, hogy a magyar támadó kezdőként 77 percet játszva nyújtott kiváló teljesítményt a két nappal ezelőtt a Tottenham otthonában játszott 1–1-es döntetlen során. Joe Cole révén már a negyedik percben megszerezte a vezetést a hazai pályán játszó West Ham United, azonban az első félidő végén Nicolas Anelka öt perc alatt megfordította a meccs állását. A francia vándormadárnak különösen az első gólja volt ínyencség, ami után azonban egy Franciaországban antiszemitának tartott mozdulattal ünnepelt.

A mozdulatot egy francia komikus találta ki, és eredetileg rendszerellenes megnyilvánulásnak szánta, de sokan a náci karlendítéssel hozzák kapcsolatba, és az antirasszista szervezetek tiltakoznak a használata ellen. A lázadó csatár a politikai megnyilvánulás miatt vizsgálatra, és akár eltiltásra is számíthat. A West Ham nem adta fel, és két perc alatt egyenlített húsz perccel a második félidő rajtja után: Modibo Maiga először betalált, majd kibrusztolta a lehetőséget Kevin Nolannek a vezetés megszerzéséhez, és a csapatkapitány élt is vele. Újabb két perccel később azonban Saido Berahino kiegyenlített, és ezzel pontot mentett csapatának, miután több gól már nem esett a meccsen. West Ham United–West Bromwich Albion 3–3 (1–2) Gólszerző: Cole (4.), Maiga (65.), Nolan (67.), ill, Anelka (40., 45.), Berahino (69.)